1. HFK Olomouc drží doma neporazitelnost

I za deštivého počasí ukázali hráči 1. HFK Olomouc, že doma body rozdávat jen tak nebudou.

Hned od úvodu vlétli na soupeře. V 5. minutě dostal na křídle míč Červenka, pohrál si s dvěma obránci, ale střelu vyrazil hostující brankář Bělík na roh. O minutu později přiletěl do pokutového území tečovaný míč, který však nedokázal Vyskočil Martin usměrnit mezi tři tyče.

V 9. minutě se dostali po chybě v domácí defenzívě k zakončení i hosté, ale zakončili střelou mimo tyče domácího brankáře Machalického.

V 18. minutě přenesl dlouhým míčem hru Krejčí na rozběhnutého Smítala, který míč nacentroval a do branky centr uklidil Červenka 1:0.

Ve 29. minutě se snesl tečovaný míč na nohu nikým nekrytého Vyskočila Martina a ten z voleje uklidil míč k tyči a navýšil domácí vedení 2:0.

V 37. minutě si domácí zápas málem zkomplikovali. Na těžkém terénu udělali chybu v rozehrávce, kterou hasili až na hraně pokutového území a hosté se tak zadarmo dostali k pokutovému kopu. Míč si na značku pokutového kopu postavil kapitán Václavíček, ale skvělý zákrok předvedl domácí brankář Machalický, který umístěnou střelu k tyči vyrazil.

Druhý poločas se odvíjel ve stejném stylu jako první poločas. Domácí byli aktivní a jen díky těžkému terénu nenavyšovali výrazně skóre. V 47. minutě aktivní Smítal zatáhl po křídle míč a centrovaný míč si našel Červenka, ale hostující brankář vyrazil na roh. V 53. minutě Laštůvka prodloužil hlavou míč na rozběhnutého Smítala, který byl ve velkém pokutovém území stažen kapitánem hostů Václavíčkem a tak i domácí se dostali k pokutovému kopu, kterého se ujal Vyskočil Martin, ale jen napodobil kapitána hostů, a ani on penaltu neproměnil. V 68. minutě se prosadil svou druhou brankou Červenka, když ho našel ideálně centr střídajícího Bernatíka 3:0.

Poslední tečkou za utkáním byla branka střídajícího Němce, který v 90. minutě dorazil do prázdné branky střelu Bernatíka, která předtím orazítkovala tyč hostující branky 4:0.

Trenér Jíří Derco: "Utkání se odvíjelo podle našich not. Jsem rád, že jsme se prosazovali po nacvičených akcích z tréninku. Jen je škoda, že nám chybí více klidu v zakončení. Rozdíl ve skóre mohl být větší. Také musím pochválit Machalického, který tým podržel a zneškodnil pokutový kop."

1. HFK Olomouc - 1. FC Viktorie Přerov        4:0 (2:0)

Sestava 1. HFK Olomouc:

Machalický - Buček, Pezzotti, Krejčí, Rajnoha - Smítal (66. Bernatík), Mazouch, Laštůvka, Kotůlek, Červenka (76. Němec) - Vyskočil Martin (89. Henkl)

Sestava 1. FC Viktorie Přerov:

Bělík - Koplík (74. Malenda), Václavíček, Kocian, Kratochvíl - Bielko (63. Šlajs), Hats - Dan, Dlouhý, Masný (70. Blažkovský) - Berky (84. Karmazín)

ŽK: Mazouch - Kocian, Berky, Václavíček; ČK: Mazouch

Rozhodčí: Nápravník - Kondráf, Havlín

Další kolo zajíždí hráči na půdu Vsetína a to 14.9.2019, kdy zápas začíná ve 14 hod. a doma je možno hráče 1. HFK Olomouc vidět 21.9.2019, kdy hostí od 15:30 hod. Slavičín.