Šťastné vítězství pro domácí Vsetín

Za slunečného počasí, bez několika opor týmu, odehráli hráči HFK smolné utkání a vyšli bodově naprázdno.

Domácí rozhodli o třech bodech hned v úvodu utkání, když ve 3. minutě centr Hořelici podběhl Naňák a vlastní branku si vstřelil Rajnoha 1:0.

Od té chvíle byli hráči Olomouce lepší a vytvářeli si šance, které však nedokázali proměnit. Ve 30. minutě zakončoval po rohu Kotůlka nekrytý Krejčí, ale výborný reflex předvedl domácí brankář Eliáš a vytáhl hlavičku na roh. Ve 40. minutě opět vytáhl skvělý brankář domácích efektivní zákrok, když špičkou kopačky vyrazil na roh střelu Němce, kterého našel v ideální pozici Smítal. Ve 43. minutě po výkopu hostujícího brankáře Machalického se dostal míč k Červenkovi, který udělal kličku domácímu obránci, ale jeho střela skončila na tyči domácí branky.

Ve druhém poločase se hra odvíjela mezi oběma šestnáctkami. Domácí si už nevytvořili žádnou brankovou příležitost a i když hosté se snažili zvrátit nepříznivý výsledek utkání, a to jak střídáním, tak i rozestavením hráčů, tak se jim to nepodařilo, protože buď ztroskotali na domácím brankáři nebo zakončovali mimo tři tyče.

Trenér Jiří Derco: „Výsledek ovlivnil katastrofální vstup do utkání. Bohužel to není ojedinělý případ. Mrzí mě vstřelené vlastní branky a lehkovážnost ve vstupu do utkání, kdy nejsme připraveni a chyby se stále opakují. Po obdržené brance začneme plnit stanovené pokyny, což je ale pozdě a dnešní utkání to ukázalo. Přes vytvoření 100% šancí, domácí tým podržel brankář. Ve druhém poločase to bylo dobývání branky soupeře, ale bohužel jsme se nedokázali prosadit. Utkání ukázalo, že nejsme tak zkušeným týmem, jak si někteří myslí, protože zkušený tým si pohlídá vždy začátek a konec utkání. Nám se tyto chyby stále opakují. Takže musíme začít s přístupem každý u sebe a poučit se z chyb. Pokud se nepoučíme z chyb, tak se neposuneme. Máme týden na to, abychom se kvalitně připravili na soupeře ze Slavičína, který nás prověří po všech stránkách“.

FC Vsetín - 1. HFK Olomouc       1:0 (1:0)

Sestava domácích: Eliáš - Řeřucha, Maček, Dulík, Mydlář (56. Gerža) - Vítek (64. Zuzaňák), Bublák - Hořelica (90. Smilek), Leskovjan (85. Kocourek), Surovec - Naňák

Sestava hostů: Machalický - Vyskočil Michal (84. Kubáč), Krejčí, Pezzotti, Rajnoha - Smítal, Buček, Kotůlek, Červenka, Bernatík - Němec (64. Krumpolc)

Rozhodčí: Lukašík - Laštuvka, Poláček

ŽK: 67. Dulík, 34. Mareček, 89. Zuzaňák - 83. Smítal, 87. Rajnoha

Branky: 4. Rajnoha vlastní

Příští kolo se představí hráči 1. HFK Olomouc na domácím hřišti, kdy 21. 9. 2019 od 15:30 hod. hostí hráče Slavičína.