Vítězství nad mladíky Sigmy.

V dalším přípravném utkání se utkali naši borci s mladíky ze Sigmy Olomouc a i přes technickou vyspělost mladíků si se soupeřem poradili. Hned v 8. minutě se radovali, když po autovém vhazování si vzal míč Červenka, který si ho navedl do středu hřiště a přízemní střelou na zadní tyč otevřel účet utkání. Mladíci za Sigmy sice drželi míč na svých kopačkách, ale do kloudné akce za celý poločas nedostali a to i díky dobře pracující obraně hostů. Navýšit poločasový
výsledek mohl ještě ve 24. minutě Buček, který z voleje zakončil centr od Bernatíka, ale domácí brankář konečky prstů míč vyrazil na rohový kop.

Druhý poločas začal stejně jako první. V 57. minutě rychlou křídelní akci sice hosté špatně zakončili, ale míč si opět našel Červenka, který jen zatáhl do středu a předložil nekrytému Svrčinovi, který míč uklidil přesně k tyči mimo dosah brankáře domácích. Za 5 minut sice domácí skórovali po centru, když hosté nechali na penaltě zcela nekrytého hráče, který prostřelil brankáře Machalického. Hosté však opět navýšili skóre, když rychlou akcí z jedné vyvezli míč a Svrčina jej předložil rozběhnutému Červenkovi, který prostřelil domácího brankáře. V 85. minutě dostal kolmou přihrávkou míč Buček na Galka, který i s trochou štěstí obešel na koncové čáře hned 3 obránce a míč poslal přesně pod víko domácí branky. V samém závěru utkání domácí mladíci využijí nekoncentrovanosti obrany a jen korigují výsledek.

Trenér Jiří Derco: „Další utkání v přípravě. Mladí běhaví kluci, dobří na míči, ale byli jsme vyzrálejší v osobních soubojích. Povedl se nám vstup do utkání a dařil se nám i přechod do rychlého protiútoku, kde jsme byli jednoznačně efektivní. Myslím si, že i po kondiční stránce to bylo dobré utkání, což je dalším střípkem přípravy, ve které se nacházíme. Jsem spokojen s přístupem hráčů k utkání a důležité je, že nikdo není zraněný v této části přípravy. Musíme dobře zregenerovat a připravit se tu druhou část přípravy, ve které musíme doladit určité nedostatky, které nám příprava ukázala. Výsledek mohl být ještě výraznější, protože tam byly velké šance, které jsme měli proměnit, takže na tom musíme zapracovat, ale je to na dobré cestě.“

SK Sigma Olomouc U18 - 1. HFK Olomouc 2:4 (0:1)

Sestava 1. HFK Olomouc:
Machalický (75. Kroča) – Laštůvka, Mazouch (46. Tylich), Krejčí, Henkl (77. Pavlica) – Červenka (80. Vinter), Kotůlek (71. Németh), Spurný (76. Tylšer), Buček (46. Němec) – Stoklasa (58. Svrčina) – Bernatík (46. Galko).

Další přípravné utkání odehrají naši borci opět na venkovním hřišti v Nikolčicích, kde se v sobotu 18.6.2020 se od 15:30 hod. utkají s hráči FK Zbraslav.