"A" TÝM: Kolaps ve druhém poločase

Nevídaný obrat ve druhém poločase a zkrat domácích přinesl čtvrtou prohru ve čtvrtém soutěžním utkání nové sezóny.

Hosté sice zahrozili hned v 1. minutě, kdy centrovaný míč vyrazil domácí brankář na rohový kop, ale to bylo ze strany hostů vše. Domácí se ujali vedení hned v 10. minutě, kdy kombinaci před vápnem zastavili hosté jen za cenu faulu, který potrestal z přímého kopu Mazouch, střelou přes zeď do růžku branky nedal hostujícímu brankáři šanci zasáhnout. Ve 25. minutě poslal Bernatík centr přesně na zadní tyč. Míč sice netrefil Stoklasa jak chtěl, ale donutil hostujícího brankáře k zákroku, a následnou dorážku už umístil do branky. Zbytek poločasu se odvíjel v režii domácích, kteří však už své šance nedotáhli k úspěšnému zakončení.

Do druhého poločasu vstoupili stále aktivně domácí, ale zahazovali jednu šanci za druhou. V 58. minutě se řítil z křídelního prostoru Bernatík, ale střelu na přední tyč poslal těsně mimo branku. V 52. minutě získali domácí represinkem míč, ale zakončení Vyskočila Martina skočilo nad hostující brankou. A tak trestali hosté, když se z penaltového puntíku prosadil hlavou Mišinský, kterého přesným centrem našel Naňák. Ani obdržená branka nezastavila aktivitu domácích, kteří dál hrozili. V 62. minutě poslal přízemní centr Bernatík na Bučka, ale ten zakončil střelou nad hostující branku. O Minutu později rychlou akci založil Spurný, který našel za obranou rozběhnutého Červenku. Ten přízemní střelou donutil hostujícího brankáře k zákroku. Míč se odrazil před dobíhajícího Vyskočila Martina, který v záklonu zakončil hlavou nad prázdnou hostující branku. A tak trestali hosté. Centr aktivního Naňáka posunul Krejčí hlavou na zadní tyč a vrácený centr uklidil z malého pokutového území, hlavičkou do země Kovařík. Domácí se dál tlačili do útoku. V 78. minutě vystřelil střídající Regec. Hostující brankář však jeho střelu vyrazil mimo dosah domácích hráčů. A tak přišel trest hostů, když po chybě ve středu hřiště rozběhli rychlou akci. Míč se dostal k Mišinckému, který zasekl v pokutovém území míč a přízemní střelou na zadní tyč, přes bránícího hráče, rozhodl utkání a udělil domácím tak lekci z produktivity.

Trenér Jiří Derco: „1. poločas byl z naší strany výborný, když jsme soupeře do ničeho nepustili a zaslouženě jsem tak vedli, ale díky kolapsu v druhém poločase se vše hodnotí špatně. Celá práce za první poločas šla vniveč. Ten problém, který se nás drží, prostě nejsme schopni odstranit. Sami jsme se do problémů dostali a tak nyní nezbývá, než že se sami musíme z problémů dostat zodpovědnou prací a přístupem. Těžko se zápas hodnotí, protože 1. poločas vypadal dobře. Ve druhém jsme se však nevyvarovali zbytečných ztrát, které soupeř ztrestal a ukázal produktivitu a efektivitu v zakončení. I po srovnání jsme však měli šance překlopit utkání na svou stranu, ale chybí nám kvalita na míči. Můžeme být sami na sebe naštvaní. Děláme jednoduché, až naivní chyby vzadu a soupeř nás trestá z každé maličkosti, a to se nám stalo osudným. Je to začátek soutěže a musíme se z toho vykopat nějakým dobrým výsledkem. 1. poločas byl dobrý, ale nejsme schopni udržet koncentraci těch 90. minut a silou vůle to nějak uhrát a to nás sráží.“

1. HFK Olomouc - FC Vsetín 2:3 (2:0)

Sestava 1. HFK Olomouc:
Machalický – Krumpolc, Krejčí, Forch, Buček – Stoklasa (59. Červenka), Mazouch, Laštůvka, Spurný (70. Regec), Bernatík (83. Novotný) – Vyskočil Martin (86. Kotůlek)

Sestava FC Vsetín:

Eliáš – Naňák, Matůš (63. Gerža), Dudík, Maček (46. Foltýn) – Vítek – Šulák, Surovec, Mydlář (69. Zuzaňák), Kovařík – Mišinský (87. Doležal)

Rozhodčí: Urbánek – Malimánek, Habermann

ŽK: 55. Stoklasa, 78. Vyskočil Martin – 32. Vítek, 53. Dudík, 62. Šulák

Branky: 10. Mazouch, 25. Stoklasa – 58., 85. Mišinský, 74. Kovařík

Další kolo soutěže proběhne 29. 8. 2020, kdy od 16:30 hod. se odehraje derby Olomouckých týmů na hřišti Nových Sadů.