1. HFK Olomouc

Oficiální stránky fotbalového klubu

Dorostenci v derby na Sigmu nestačili

Dlouho očekávané městské derby o Olomouc vyznělo v dorostenecké kategorii jednoznačně pro domácí Sigmu, která si v obou zápasech na velmi kvalitním trávníku pohodlně dokráčela pro dvě vysoká vítězství a nám tak nezbývá než hodit to za hlavu a pořádně se připravit na další důležitá utkání.

MSDL st., 28. kolo

Sigma Olomouc - HFK Olomouc 9:1 (4:0)

Branky: 37., 51., 55., 89. Foukal, 26., 69., 77. Slatinský, 6. Odstrčil, 41. Vaculík - 76. Šteigl

HFK: Urbánek (46. Vodák) - Hudec, Komárek, Dosoudil, Frantík (73. Rak), D. Šuba (46. Žajgla), Zdráhal, Zifčák, Macháň (46. Provazník), Grégr, Pícha (74. Šteigl)

Domácí od začátku ukazovali vysokou kvalitu, přehrávali nás zejména uprostřed hřiště a jejich přechod do útoku jsme nestíhali zachytávat. Nepomohla nám ani změna rozestavení, ani poločasová střídání a odvážíme si tak zbytečně vysokou až nedůstojnou prohru.

MSDL ml., 28. kolo

Sigma Olomouc - HFK Olomouc 4:0 (2:0)

Branky: 34. Příkazský, 42. Lorenc, 76. Hradil, 78. Galík

HFK: Fryčák - Zdráhal (65. Novotný), David, Skopal, Barvíř (46. Krejčí) - Petřek, Spáčil, Miroshnychenko (55. Šteigl) - Hovorka (78. Hanzelka), Hellus (78. Provazník), Horák.

Trenér Lukáš Hrdina: "Věděli jsme, že domácí mají neuvěřitelnou sérii 8 vítězství se skóre 35:1 a pokud se s nimi chceme měřit, musíme všichni podat absolutně nadstandardní výkon. To se nám však vůbec nepodařilo a bohužel jsme nepodali ani svůj průměrný výkon. A když už jsme přežili některé šance domácích v úvodu, tak si dáme prakticky vlastní branku a pak uděláme triviální ztrátu na středu hřiště. Domácí se dostali na koně a my už jsme se protrápili až do konce utkání. V útočné třetině se spoléháme pouze na individuální výkony na náhodu a to je prostě málo."

V sobotu čekají na dorostenecké týmy důležitá utkání, když na svém hřišti přivítají Zlín.