Starší žáci přivítali na domácím hřišti Hanáckou Slavii

Velmi zajímavé souboje sliboval střetnutí starších žáků 1.HFK a hosty z Kroměříže. Oba kluby totiž vyznávají podobnou filozofii a utkání jsou tak často pohledná a fotbalová. Domácí týmy se chtěli prosadit svoji hrou. Kategorie U15 předvedla velmi slušný výkon, avšak branku vstřelit nedokázala, jejich mladší kolegové vstřelili branky 3 a přesto se až do konce strachovali o výsledek.

MSŽD-U 15 sk. D

1.HFK Olomouc - SK Hanácká Slavia Kroměříž 0:1 (0:1)

Branka: 27. Mikula

HFK: Hradil - Hank (46. Janalík), Zifčák, Laštůvka, Krč, Václavek, Broda (29. Vissek), Steiger, Brumar, Raška, Křížek (52. Ferrante).

Trenér Shafiq Tommalieh: "Do utkání jsme vstoupili parádně, dobrá hra na míči a spousta akcí. Škoda té jedné chyby, ze které soupeř vytěžil branku. Druhý poločas byl v ofenzivní části slabší, ale soupeř dobře bránil. Naše šance jsme však nedokázali proměnit. Do příště zapracujeme na finální fázi a věřím, že se příští zápas prosadíme."

Foto z utkání >

MSŽD-U 14 sk. D

1.HFK Olomouc - SK Hanácká Slavia Kroměříž 3:2 (2:0)

Branky: 3., 10., 56. Hanel - 68., 73. Dokoupil

HFK: Študent - Bureš, Novotný, Matoušek, Hanel. Stojan, Strašil, Uličný, Neplech, Lysý, Kantor, Giesl, Slouka, Berka, Svoboda, Vejmola, Novosad.

Trenér Jiří Hovorka: "Od  začátku jsme na soupeře vlétli přesně jak jsme chtěli a v 10. minutě vedeme 2:0. To nás klasicky česky trošku uspokojilo a do konce poločasu měl mírnou převahu soupeř. Obě mužstva si do konce první půle vytvořila ještě několik šancí, ale brankáři byli dnes na obou stranách výborní. Do druhé části jsme znovu vstoupili dobře, soupeře jasně přehráváme, navyšujeme skóre a utkání máme pevně pod kontrolou. To vše končí po naší laciné chybě v obraně, soupeř 10 minut před koncem snižuje 2 rychlými góly a my se až do konce bojíme o vítězství. Dnes oboustranně výborné utkání. Klukům pochvala za  další týmový výkon."