Dorostenci přivezli z Havířova dvě výhry

Další utkání dorostenecké divize čekalo na Holičáky v městě havířů. Museli se vypořádat nejenom s houževnatým soupeřem ale také s nevlídným počasím a velmi těžkými podmínkami pro kombinační fotbal. Přesto to obě kategorie zvládly a poprvé v jarní části dovezly z venkovního utkání dvě výhry.

MSDD-E st.

MFK Havířov - 1.HFK Olomouc 1:4 (0:4)

Branky: 74. z penalty Kožuszník - 4. vlastní, 26. Kimel, 29. M. Horák, 44. Dosoudil

1.HFK: Fryčák - Skopal, Frantík, Hudec (46. D. Šuba) - Svrčina (67. Hanzelka), Novotný, Dosoudil, Spáčil, M. Horák - Kimel, Provazník.

Hostující hráči se při pohledu na hlavní hrací plochu těšili na hezký zápas. Brzy však zjistili, že se utkání odehraje na vedlejším hřišti, které mělo k ideálu velmi daleko.

Cílem tak bylo co nejdříve utkání rozhodnout a netrápit se do konce. Hned ve 3. minutě získal na polovině míč Kimel, posunul ho doleva na Provazníka, ten poslal levačkou střílený centr do pokutového území, kde si ho domácí stoper poslal neomylně do vlastní sítě.

Hned v 9. minutě znovu postupoval na branku soupeře Provazník, tentokrát z toho však byl pouze rohový kop. Domácí se k ohrožení Fryčákovy branky nedostávali a tak si další šanci mohl připsat Svrčina, který jen těsně nedosáhl na Horákův centr.

Před uplynutím první třetiny utkání vyšly hostům dvě akce. Nejprve zopakovali svoji spolupráci ze zápasu s Opavou Skopal a zakončující Kimel, aby následně poslal Horák přímý kop neomylně do sítě domácího brankáře.

Těsně před poločasem ještě dorážel Svrčinovu zblokovanou střelu Dosoudil a stanovil tak poločasové skóre na 0:4.

Druhý poločas začal nevyužitou šancí střídajícího Šuby, ale jinak byl k vidění festival dlouhých a často i vysokých míčů, protože těžký terén moc kombinace hráčům nepovolil.

Po jednom dlouhém prostorovém míči se vřítil do pokutového území Havířova Kimel a po brankářově podražení dostal šanci zahrávat penaltu. Domácí brankář však svůj omyl napravil a střelu ze značky pokutového kopu vyrazil.

Na to nemohl za pět minut na druhé straně ani pomyslet Fryčák, protože domácí kapitán mu po podražení Horákem nedal střelou pod břevno šanci.

V posledních dvaceti minutách se sice domácí snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale hostující obrana v čele s Fryčákem byla pozorná a tak si hráči HFK poprvé na jaře připsali všechny 3 body.

Trenér Lukáš Hrdina: "Věděli jsme, že si dnešní utkání můžeme zkomplikovat pouze sami. Jsem rád, že k tomu kluci přistoupili zodpovědně už od předzápasové přípravy a navíc celou první půli plnili taktický plán do puntíku. Díky tomu jsme odskočili do čtyřbrankového vedení. Ve druhé půli jsme měli záměr vyzkoušet si i jiný způsob v obranné fázi, což se nám ale moc nedařilo. Na tak těžkém terénu to však ani domácí neměli jednoduché. Bohužel jsme nevyužili penaltu k odskočení na 0:5 a za pár minut zase vyrobíme naprosto zbytečný faul v našem pokutovém území. Tím domácí ucítili lehkou šanci na drama, ale náš tým jako jeden muž zbytek zápasu odmakal a po zásluze jsme tak tady v Havířově zvítězili. Teď už se však musíme naplno soustředit na další zápasy, protože toto pro nás byla teprve první jarní výhra a těch bodů už jsme soupeřům rozdali velmi mnoho."

MSDD-E ml.

MFK Havířov - 1.HFK Olomouc 0:4 (0:1)

Branky: 31., 79. Hájek, 84. Miroshnychenko, 88. David

1.HFK: Filouš - Hellus (46. Klemsa), A. Horák, David, Šišma - Skřivánek (64. Sova), Caprioli, A. Šuba (75. Korobov), Štýbnar - Bulák (64. Miroshnychenko) - Hájek.

Od začátku utkání si hosté vytvářeli střelecké příležitosti, nevyužil však ani největší šance, neproměněný zůstal i pokutový kop. A tak o svém vítězství definitivně rozhodli až v poslední desetiminutovce.

Hodnocení trenérů: "Po neúspěšném zápase proti Opavě, kdy jsme se nedostávali do šancí. Zápas s Havířov byl naprostý opak. Vytváříme si spoustu šancí, ale nedokážeme v pravou chvíli zachovat „čistou hlavu“, i tak soupeři vstřelíme 4 branky. Jsem rád, že jsme zápas zvládli a příležitost dostali hráči z širšího kádru."