1. HFK Olomouc

Oficiální stránky fotbalového klubu

V Markvartovicích dorostenci s rozdílnými výsledky

Těžkou práci před sebou měli dorostenci, kteří v rámci dalšího kola své divizní skupiny putovali do Markvartovic, kde své domácí utkání hrají Vítkovice. A zejména tým U19 díky svému složení a posledním výsledkům, díky kterým si jdou jednoznačně za postupem, vzbuzoval velký respekt. Konečný výsledek není pro Holici vůbec přívětivý. Prapor tak musela zvednout U17, která dokázala své utkání otočit.

MSDD-E st.

MFK Vítkovice - 1.HFK Olomouc 8:2 (2:0)

Branky: 5., 72. Jonathan Justice Sylvester, 32., 59., 78. Enebi Friday Moses, 51., 58., 60. Eke Chukwuemeka Junior - 81., 90. z penalty Kimel

1.HFK: Fryčák - Skopal, Frantík, Hudec (66. Hanzelka), M. Horák - Hovorka, Dosoudil, Spáčil (56. Novotný) - Svrčina (56. D. Šuba), Kimel, Provazník.

V příjemném areálu se hráči 1.HFK postavili domácímu favoritovi s cílem odehrát dobré utkání a zjistit skutečnou svoji výkonnost v poronání se silným tým, ve kterém hrají prim 3 hráči afričtí hráči.

Už od první minuty však bylo vidět, že to pro Holici dnes nebude šťastný den. Domácí s s mezihrou hlavu nelámali, prakticky každý míč mířil za obranu na pro nás nezvykle rychlostně a silově vybavené hráče. Ti pokaždé utekli hostujícím obráncům a před Fryčákovu branku posílali nebezpečný centr.

Už v 5. minutě po propadnutí na pravé straně a centru před branku se měnilo skóre. Domácí se tím neukolébali a naopak pořád vytvářeli tlak na hostující obranu. Hráči v bílých dresech se sice snažili o nějakou konstruktivní rozehrávku, ale díky nedostatečnému pohybu hráčů bez míče a velmi laciným ztrátám míče se sami dostávali pod permanentní tlak.

Proto to půl hodině hry bylo již o 2 branky. Akce jako přes kopírák. Po ztrátě míč za obranu, úprk po křídle a centr do pokutového území na neobsazeného hráče. Hosté změnili organizaci hry a do poločasu tak šli s dvoubrankovým mankem.

Na začátku druhé půle se zdálo, že hosté přeci jenom našli účinnou obrannou taktiku. Pak si ale hráči domácích narazili před pokutovým územím, přišel střílený centr a dorážka prakticky do prázdné. Potřetí stejná situace a potřetí stejný výsledek.

Hosty neprobralo ani dvojité střídání, přislo nedostoupení na pravé straně, okamžitý míč za obranu, centr do pokutového území a čtvrtá branka. Naprosté sesypání hostující obrany pokračovalo, během 10 minut hosté inkasovali tvrdý direkt v podobě 5 branek.

Až za tohoto ostudného stavu začali snášet některé akce hráčů Holice přísnější měřítko. Vykombinování z vlastní půlky jim dalo šanci na ohrožení domácí branky. Ale produktivní byli domácí a mezitím přidali osmý zářez.

Hosté si zlepšenou hrou připravili rohový kop, který chytře zahrál Hovorka na osamoceného Kimela, pro kterého nebyl v jeho formě problém trefit volejem přímo do sítě. Následně přišla pěkná kombinace u pokutového území domácích, po uvolnění se sám před brankou ocitl Dosoudil, kterého domácí obránce srazil a sudí tak nařídil penaltu. Té se ujal a s klidem ji také proměnil Kimel. Tím však jenom zmírnil vysokou až nedůstojnou porážku olomouckého týmu.

Trenér Lukáš Hrdina: "Těžko po takovém výsledku utkání zhodnotit s chladnou hlavou. Věděli jsme, že nás čeká střetnutí pro hráče nezvyklé a porovnání s protihráči, kteří jsou na tom silově a rychlostně úplně jinde. Zaměřili jsme na to týdenní tréninkový proces a ukazovali jsme hráčům, jak si s tím poradit. V tomto udělal velký kus práce Michal Vepřek. Jenže ještě důležitější než taktika je nastavená hlava a sebevědomí. My jsme do utkání šli předem poraženi, s obrovským respektem a to nás svazovalo prakticky až do stavu 7:0. V prvním poločase jsme inkasovali pouze 2 branky, protože domácí své šance zahazovali. Vstup do druhého poločasu po změně organizace hry byl lepší, jenže pak přišel napostý kolaps a během 10 minut si necháme nasázet další 4 branky a je naprosto po zápase. Vážím si těch hráčů, kteří to do konce zápasu nezabalili a rvali se o lepší výsledek, bohužel takových bylo dnes málo a proto je z toho takový výbuch. Měli bychom si všichni uvědomit, že reprezentujeme svůj klub a musíme všichni odvádět absolutní maximum v zápasech i tréninkovém procesu. To by měl být naprostý standard, ne všichni hráči to však cítí stejně. Bohužel.."

MSDD-E ml.

MFK Vítkovice - 1.HFK Olomouc 1:4 (1:0)

Branky: 15. Javorský - 61., 63. Hellus, 71. A. Horák, 78. Hájek

1.HFK: Filouš - Štýbnar (77. Skřivánek), A. Horák, David, Hellus (83. Sova) - Klemsa (74. Šišma), Miroshnychenko, Caprioli, Bulák (46. V. Zdráhal) - A. Šuba - Hájek.

Trenér Marek Kachlík: "Velice těžké utkání, do zápasu jsme vstoupili s velkým respektem. Bohužel v úvodu utkání jsme byli horším týmem. Postupem času se zklidňujeme a dostáváme do hry. Druhý poločas soupeře nepustíme za půlku a zcela máme zápas pod kontrolou. Velkou pochvalu zaslouží celý tým od brankáře až po střídající hráče."