Dva dny U19 v Praze splnily vše, co jsme od nich očekávali

Díky kontaktům trenérů U19 jsme si dojednali přípravné utkání s U19 tradičního prvoligového klubu Dukly Praha. Návštěvy Prahy jsme využili i ke sledování prvoligového pátečního večerního televizního a v těchto dnech „mrazivého“ utkání Bohemians s Duklou Praha. Po totálně nevydařeném našem přípravném utkání před týdnem jsme si o fungování fotbalového týmu na hřišti měli opravdu s kluky co říci a v Praze jsme si to chtěli ověřit pohledem z tribuny na stadionu naživo a potom v utkání se silným soupeřem, který je trénovaný na profesionální úrovni, je skvěle kondičně připraven, pohybově, silově a rychlostně úplně někde jinde, než jsme my a v práci s míčem nemá takové problémy, jako naši kluci. My trenéři jsme chtěli kluky nejen při našich hodnoceních, ale i tímto způsobem přesvědčit, že týmovým taktickým výkonem se dají mnohé nedostatky nahradit.

I přes prohru 6:1 jsme po utkání kluky pochválili, protože do utkání vložili všechny svoje síly, které nám postupně ubývaly (několik z nich chytaly křeče i v Pendolinu při cestě zpět do Olomouce...). Kvalitnímu soupeři jsme díky plněním pokynů v organizaci hry, které jsme si před utkáním stanovili, odolávali celou půlhodinu. První velká šance se dokonce zrodila na našich kopačkách, ale Patrik Stoklasa ji díky výbornému zákroku brankáře Dukly neproměnil. Branky v naší síti padly po situacích, kdy jsme nestačili zareagovat na pohyb hráčů soupeře (byli opravdu velmi dynamičtí a běžecky rychlí) a i proto jsme dvě branky  inkasovali z pokutových kopů. Ze stejné situace jsme vstřelili i tu naši.

Stínem opravdu vydařeného pobytu, organizačně i vystupováním kluků naprosto bezproblémového, bylo zranění dvou našich hráčů Olivera Görlicha (natažený sval) a Františka Henkla (kotník) právě po uplynutí vzpomínané vydařené půlhodiny utkání. Poté jsme museli na některých postech trochu improvizovat.

Dukla Praha U19 - 1.HFK Olomouc U19          6:1 (4:0)

Branka: 76. Kubeša z PK

Do utkání zasáhli: Kotek, Görlich, Fleischmann, Kubeša, Král Pavel, Doseděl, Rada, Král Matěj, Pleva, Henkl, Stoklasa, Galko, Vinter, Kropáček, Derco.

Trenér: Vlastimil Palička, asistent trenéra: Martin Drabiščák

 

Foto