Ze Slavičína bohužel bez bodů

Nepříjemný zápas zvládli lépe domácí fotbalisté. Na domácí půdě porazili tým trenéra Lukáška a při zaváhání béčka Opavy si tak navýšili vedení v tabulce divize „E“.

FC TVD Slavičín - 1.HFK Olomouc          3:1 (2:1)      

Branka HFK: 28. Buček   

Sestav HFK: Kubica - Juráš, Kubáš, Buček, Krejčí, Krumpolc (80. Malenda), Cikryt, Stoklasa, Kotůlek, Bořil, Rajnoha.

Pozápasový komentář domácího trenéra: Již přesně v 1. minutě se krásně trefil Lukáš Šebák. ,,Lukáš potvrdil svoji vzestupnou výkonnost a vyřešil tu situaci parádně. Klička dovnitř a následná střela levou do šibenice nás poslala do vedení. Bohužel naše středová řada se nechala přečíslit v jedné situaci, následně jsme pozdě vystoupili a hostující hráč Buček srovnal nechytatelnou střelou stav na 1:1,“ nebyl spokojený s inkasovaným gólem trenér Petr Slončík. ,,My se pak snažili výsledek strhnout na naši stranu, měli jsme tam dobré akce, které se však nedotáhly do konce. Pokaždé jsme měli špatný výběr místa,“ kroutil hlavou trenér a pokračuje. ,,Naštěstí se nám potom podařilo vzít si vedení na svoji stranu díky brance Petra Švacha, což byl asi zlomový moment nejen první půle, ale i celého utkání,“ myslí si kouč.

,,Ve druhém poločase jsme kontrolovali výsledek a soupeře jsme pouštěli pouze do náznaků šancí. Pojistku mohl přidat Školník, ale z přímého kopu orazítkoval břevno hostujícího brankáře. Nicméně se pak pískal pokutový kop, který Ondra bezpečně proměnil a poté už nebylo o našem vítězství pochyb,“ shrnul druhý poločas.

Dnes však ke svému týmu neměl příliš pochvalných slov. ,,Když to řeknu obecně, dnes nám utkání moc nevyšlo po fotbalové stránce, nešlo nám to kombinačně, byli jsme jakoby bez šťávy, moc ztrát, všude o krok později, nebyli jsme to my. Hlavní ale bylo, že jsme to zvládli výsledkově.“

Trenér Petr Slončík nezapomněl pochválit ani hráče HFK Olomouc. ,,My spíše očekávali od soupeře, že to zavře, ale opak byl pravdou. Má tam mladé kluky, vytáhli to, byli aktivní, narušili nám rozehrávku a my se nedokázali prosadit přes naši výstavbu, což nám trochu narušilo plány. Byli to šikovní fotbalisté.“

Ve středu 8.5.2019 (16:30 hod.) opět zajíždíme na venkovní půdu, a to Frýdlantu nad Ostravicí.