První únorový víkend si prodloužili naši mladší žáci ve Sporthotelu Tichá Orlice v Ústí nad Orlicí. Na vině bylo zimní soustředění kategorií U12 a U13 s cílem zlepšení týmové chemie a zdokonalení herních strategií.
Hráči a hráčky kategorie U12 a U13 se sešli v sobotu odpoledne před hotelem a po rychlém ubytování už se proháněli na hřišti místní Jiskry. V neděli je kromě tréninku čekalo odpolední měření sil s domácím týmem FK Orlicko a večer zasloužená regenerace v místním krytém bazénu. Pondělí přineslo opět 2 tréninkové jednotky a večerní výřivka. Po úterním modelovém utkání a vydatném obědě se společně s trenéry vydali zpět směr Olomouc.
Jak hodnotí soustředění trenéři mladších žáků?
Dušan Zlatković, trenér U13: "Během zimního soustředění jsme efektivně využili čas k posílení vztahů v týmu a vzájemnému poznávání. Taktická příprava byla důkladná a zaměřená na zdokonalení herních strategií a spolupráci.
Kluci projevili vynikající schopnosti nejen během tréninků, ale i v mimo-tréninkových aktivitách. Jejich iniciativa a touha stále se zlepšovat byla patrná například v jejich zájmu o návštěvu posilovny a individuální plány mimo plánované tréninky.
Za krátkou dobu, kdy jsem v roli trenéra, je patrný významný pokrok ve výkonnosti týmu. Tento projev odhodlání nás naplňuje optimismem a věříme, že máme před sebou úspěšné období."
Daniel Kotek, trenér U12: "Pro spoustu hráčů to bylo první společné soustředění. Hlavním cílem tedy bylo utužení kolektivu. To se dle mého povedlo na výbornou. Program jsme zpestřili bazénem a posilovnou. Škoda zápasu s Orlickem, které se nám úplně nepovedlo. Celkově soustředění hodnotím pozitivně."
Lukáš Hrdina, šéftrenér mládeže: "Týmové soustředění má v naší koncepci výchovy své zásadní místo, kde tvoříme týmové vazby, hráči a hráčky se učí samostatnosti a trenéři mají prostor i pro zvyšování individuálního a týmového herní výkonu. Musím pochválit jak hráče a hráčky, tak i trenéry, protože soustředění bylo skvěle připravené, všichni odvedli maximum a kluci a holky se zase posunuli o kousek dál. Díky také patří personálu Sporthotelu, kde máme skvělé zázemí , ať už se týká ubytování či stravovnání a v neposlední řadě také regenerace a navíc sportoviště v pěší dostupnosti. Nic nám tu nechybí a to je pro pohodu a vývoj našich hráčů naprosto zásadní. Dále díky rodičům za spolupráci a důvěru."


.jpeg)

| 1. | 1. HFK Olomouc | 15 | 41:10 | 36 |
| 2. | TJ Sokol Bělotín z.s. | 15 | 46:17 | 33 |
| 3. | 1. SK Prostějov „B“ z.s. | 15 | 46:18 | 30 |
| 4. | SK Uničov „B“, z.s. - Medlov | 15 | 48:21 | 29 |
| 5. | FC Želatovice z.s. | 15 | 36:19 | 29 |
| 6. | TJ Postřelmov, z.s. | 15 | 37:30 | 23 |
| 7. | FK Mohelnice, z.s. | 15 | 27:20 | 23 |
| 8. | FK WAREX Jeseník, z.s. | 15 | 26:25 | 23 |
| 9. | Jiskra Rapotín z.s. | 15 | 30:36 | 23 |
| 10. | FK Velká Bystřice z.s. | 15 | 30:24 | 21 |
| 11. | 1.FC Viktorie Přerov z.s. | 15 | 27:27 | 20 |
| 12. | FK Brodek u Přerova z.s. | 15 | 30:24 | 19 |
| 13. | TJ Tatran Litovel z.s. | 15 | 24:41 | 15 |
| 14. | TJ Sokol Velké Losiny z.s. | 15 | 14:44 | 5 |
| 15. | TJ Sokol Bernartice z.s | 15 | 26:79 | 5 |
| 16. | Sokol Konice, s.r.o | 15 | 13:66 | 3 |
| 1. |
TS
|
Tomáš Svrčina | 11 |
| 2. |
MS
|
Matěj Stoppen | 7 |
| 3. |
AZ
|
Adam Zdráhal | 4 |
| 4. |
PS
|
Patrik Stoklasa | 3 |
| 5. |
JT
|
Jaroslav Tylich | 2 |
![]() |
23.01.2026
Jakub Hájek
|
18 |
![]() |
17 | |
![]() |
19 |
Zatím žádné události