FC Strání

1. kolo, So 8.8.2020 17:00

FC Strání2

Muži padli v přípravě na Sigmě

Za deštivého počasí odehráli naši hráči další přípravné utkání se silným soupeřem a dostali lekci z produktivity.

Do utkání vstoupili sice koncentrovaněji, když v 5. minutě se ujali vedení. Martin Vyskočil v rohu hřiště udělal kuželky z 3 hráčů domácích a předložil míč Stoklasovi, který jej uklidil do prázdné branky. Domácí následně zapnuli na vyšší obrátky a udělili hostům lekci z produktivity, neboť potrestali každé zaváhání hostů a navýšili tak své poločasové vedení na 5:1. Do druhého poločasu nastoupili domácí s novou čerstvou sestavou a dále trestali chyby hostujících hráčů. Hosté se dostali k pohledné akci v 72. minutě, když Henkl vysunul Hornicha, který si poradil s dotírajícím obráncem domácích a přehodil vybíhajícího brankáře. I tak však techničtí domácí hráči dál kralovali na hřišti a svou rychlostí s míčem i bez míče dokázali navyšovat skóre.

Trenér Jiří Derco: „Máme za sebou už hodně utkání a na takto kvalitně připravené hráče už nemáme. V posledních 14 dnech už kupíme v zátěži jednoduché chyby, které rozhodují. Je to však ponaučení a k tomu ta příprava je. Musíme umět pracovat v té únavě. Kvalitní soupeř nám ukáže naše nedostatky, na kterých musíme zapracovat. Ale i tak tam byly světlé okamžiky a utkání splnilo svůj účel a jsem rád, že máme v okolí takovou kvalitu a můžeme srovnávat. Takové utkání nás mohou jen posunout a výsledek není až tak důležitý. V sobotu máme poslední zápas a pak nás čeká dovolená, což si hráči zaslouží. Pak už nás čeká příprava na soutěžní ročník. Myslím si, že hrát s těžšími soupeři nám pomůže získat zkušenosti a já v tom vidím pozitivum.“

SK Sigma Olomouc „B“ - 1. HFK Olomouc 8:2 (5:1)

Sestava 1. HFK Olomouc:
Machalický (46. Kubica) – Krumpolc, Fleischmann, Krejčí (46. Tylich), Vyskočil Michal (56. Henkl) – Hornich, Kotůlek (70. Svrčina), Stoklasa, Svrčina (46. Spurný), Buček – Vyskočil Martin (60. Němec)

Další přípravné utkání odehrají naši hráči v sobotu 20.6.2020,kdy od 10:30 hod. hostí na svém hřišti hráče Nového Jíčína. Přijďte se podívat a povzbudit naše kluky a ochutnat dobroty z domácí udírny v hospůdce na hřišti.