1. HFK Olomouc

Oficiální stránky fotbalového klubu
1. HFK Olomouc
www.1hfkolomouc.cz

Stadion

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Stadion 1.HFK Olomouc

Adresa: Staškova 652/28, Olomouc - Holice, PSČ 783 71

Kapacita stadionu: 2900 diváků (2600 k sezení)

Rozměry hlavní hrací plochy: 105 x 68 m

Rozměry vedlejší hrací plochy: 100 x 62 m

Počet hřišť: 4 plochy (hlavní travnaté, vedlejší travnaté, umělá tráva 3G, tréninková travnatá plocha 200 x 100 m)

Regenerace: sauna, whirpool bazén pro 10 osob, posilovna

Počátek budování sportovního areálu v Olomouci - Holici se datuje rokem 1954, kdy holičtí sportovci - fotbalisté dostali do užívání pozemek v okrajové části obce Holice. Mnoha tisíci brigádnických hodin vybudovali skromnou budovu šaten a sociálních zařízení, která vydržela téměř ve stejné podobě až do roku 2000, kdy holičtí fotbalisté postoupili do II. ligy. Dále bylo na svěřených pozemcích vybudováno škvárové hřiště, které bylo počátkem 80. let zatravněno. Ve stejné době byla také vybudována prádelna klubu. 

V době od podzimu 2000 do června 2003 došlo k přebudování celého areálu. Náklady se vyšplhaly téměř na 25 mil. Kč. Nyní jsou k dispozici moderní šatny, klubovna, kanceláře, sklady, prádelna a rehabilitace (viz fotogalerie). Po delších stranách hlavní hrací plochy byly vybudovány tribuny se sedačkami v počtu 1.600 (tribuna západní a jižní). Veškeré sedačky jsou kryté, tribuny poskytují všem divákům výborný komfort při sledování utkání a bezprostřední kontakt s děním na trávníku. Třešničkou na dortu na našem stadionu pak jsou moderní ozvučení, světelná tabule i komfortní sedačky v prostorách V.I.P. Velice kvalitní trávník hlavní hrací plochy byl nově odvodněn a k zvýšení kvality péče o něj byla vybudována umělá závlaha, jejíž činnost je plně řízená počítačem. Vedle hlavního hřiště byla vybudovaná kvalitní II. travnatá plocha, kterou využívají především mládežnická mužstva. Všechna mužstva, převážně však opět mládež využívají vybudovanou velkou travnatou plochu v těsné blízkosti stadionu o vellikosti 14000 m2. V roce 2006 v další etapě budování stadionu byly pro zlepšení tréninkového procesu mládeže vybudovány dvě nové moderní prostorné šatny a dále jižní, třetí tribuna za zadní brankou hlavní hrací plochy o kapacitě 1.000 diváků. (viz fotogalerie). V souvislosti s výstavbou nové tribuny se rozhodl náš klub řešit i problémy s parkováním v ul. Staškové. V prostoru za novou tribunou jsme vybudovali novou parkovací plochu, která čítá 40 parkovacích míst. Nová parkovací plocha taktéž vznikla též vně stadionu u jeho oplocení a parkovací místa zde najde dalších 80 automobilů (viz plánek). Parkování na těchto plochách (vně i uvnitř areálu) je zcela bezplatné, a to i během mistrovských utkání. Využijte těchto parkovacích jak při mistrovských utkáních, ale i po celý týden při dopravě Vašich dětí na tréninky během týdne. Zadní brána do areálu bude vždy až do večera otevřena. Neriskujte poškození Vašich vozidel při parkování na ulici Staškové a přilehlých ulicích, kde hrozí poškození Vašeho vozidla. Velký počet parkujících aut prakticky po celý týden velice znepříjemňuje život zde trvale bydlících lidí a způsobuje následně velké nepříjemnosti i našemu klubu. Na parkovací místa se dostanete z vjezdu na benzinovou stanici MOL na Přerovské ulici a pokračovat budete rovně za budovu autosalonu Auto Hlaváček (viz plánek).

Stadion 1.HFK Olomouc

Najdete nás na Facebooku

Olomouc.eu Olomoucký kraj Investol Timoris Link city development Bc. Tomáš Dutszak - finanční poradenství Lionsport OEP Solution Nordic Telecom MŠMT Rádio Haná Bílý Jeřáb Sbor dobrovolných hasičů Olomouc - Holice Nordic walking Olomouc

Počet návštěv: 131196
Posledních 30 dnů: 2022 | Posledních 7 dnů: 524 | Poslední den: 48

© 2024 1. HFK Olomouc | Všechna práva vyhrazena | 1.hfk@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne