Prospaný 1. poločas rozhodl o prohře na úvod Divize

Vstup do sezóny, se po zdařilé přípravě hráčům 1. HFK Olomouc nepodařil. Za úmorného vedra dominovali zejména prvnímu poločasu hosté, kteří mohli své poločasové skóre ještě navýšit, ale rozezvonili jen zvonkohru tyčí. Hned v 16. minutě zahrozili hosté z přímého kopu, ale domácí podržel brankář Kubica. O čtyři minuty později poprvé zvonila branková konstrukce, kdy se přes domácího stopera uvolnil Spáčil, ale jeho střelu zastavila tyč domácí branky. Ve 24. min. předvedl krásnou střelu, z přímého kopu Spáčil a opět míč zastavila až branková konstrukce. Domácím ani tato zvonkohra k probuzení nestačila a tak ve 29. minutě se už hosté radovali, když domácí si neporadili s dlouhým nákopem za obranu. Salay udělal i kličku domácímu stoperovi a pohodlně uklidil míč do domácí branky.

Ve druhém poločase sáhl domácí trenér ke střídání a obraz hry se změnil. Domácí se dostali do hry a v 53. minutě po zahraném přímém kopu Mazoucha se na malém pokutovém území objevil sám před brankou Buček, ale ve vyložené situaci přestřelil hostující branku. Tlak domácích narůstal, ale zabrzdilo ho vyloučení Martina Vyskočila. I přes to domácí dál hrozili a hosté se dostávali na polovinu domácích jen dlouhými nákopy. V 71. minutě fantastickým zákrokem podržel domácí brankář Kubica, když reflexivně vyrazil zakončení střídajícího Lorence. O 7 minut později však hosté rozehráli roh na krátko. Domácí pozdě reagovali a špatně dostupovali hostující hráče. Míč se dostal až před střed pokutového území, kde si jej našel Holík a přízemní střelou k tyči navýšil skóre. Domácí nesložili zbraně a i v 10 hráčích dál hrozili. V 84. minutě vymyslel krásnou kolmou přihrávku střídající Novotný na rozběhnutého dalšího střídajícího hráče Svčinu. Ten však zakončil celou akci střelou do vybíhajícího brankáře hostů. V 90. minutě měl ještě štěstí hostující brankář Popelka, když na dvakrát zkrotil míč po centru Mazoucha z rohového kopu a udržel míč před brankovou čárou, a tak mohli slavit hosté vítězství.

Trenér Jiří Derco: „Soupeř vyhrál zaslouženě. Bohužel jsme nezachytili začátek utkání, který rozhodl. Byli jsme všude pozdě a měli jsme špatný pohyb. Soupeř byl v tomto jednoznačně lepší. Kazili jsme jednoduché přihrávky a nikdo nechtěl vzít odpovědnost na sebe, a proto jsme se nedostali do zápasu a díky tomu soupeř jednoznačně kraloval. V druhém poločase tam přišlo střídání. Myslím si, že se to oživilo. Dostali jsme soupeře pod tlak, ale malinko nás zastavilo zbytečné vyloučení a o to to bylo pak horší. Dostali jsme facku a potřebujeme se z toho oklepat. Je vidět, kde ty mezery jsou, ale soutěž se rozjíždí, takže žádné ukvapené závěry, s takovou výkonností se však nemůžeme prezentovat.“

1. HFK Olomouc - FC Strání 0:2 (0:1)

Sestava 1. HFK Olomouc:
Kubica – Henkl, Krejčí, Mazouch, Vyskočil Michal (74. Svrčina) – Kotůlek (64. Novotný) – Červenka, Spurný, Laštůvka (46. Stoklasa), Buček – Vyskočil Martin
Sestava FC Strání:
Popelka – Holík, Čtvrtníček, Gardian, Jahoda (83. Pavluš) – Hruboš (70. Čaňo), Silnica, Horňák, Pavlík (70. Kolaja) – Salay (61. Lorenc), Spáčil (83. Bruštík)
Rozhodčí: Pospíšil – Grečmal, Hanák
ŽK: 43. a 66. Vyskočil Martin, 50. Kotůlek – 62. Gardian
ČK: 66. Vyskočil Martin
Branky: 29. Salay, 79. Holík

V příštím kole zajíždějí hráči 1. HFK Olomouc na hřiště Brumova, kde se představí v neděli 16. 8. 2020 v 10:15 hod.. Mezitím ještě odehrají na domácím
hřišti 1. kolo poháru MOL Cup, a to v úterý 11. 8. 2020 od 17 hod. v zápase s Rosicemi, hrajícími třetí ligu.