1. HFK Olomouc

Oficiální stránky fotbalového klubu
1. HFK Olomouc
www.1hfkolomouc.cz

Změna na pozici šéftrenéra mládeže

Změna na pozici šéftrenéra mládeže

Zásadní změna v našem klubu na důležité pozici u mládeže, na které končí dosavadní trenér nejstaršího dorostu Ladislav Onofrej.

Šéftrenérem 1. HFK Olomouc pro žákovské a dorostenecké kategorie se nově stává Lukáš Hrdina, který dokončil aktuální ročník u mladšího dorostu U17 a je absolventem studia trenérské UEFA A licence.

Na následujících řádcích si můžete přečíst jeho krátké vyjádření:

O nabídce

"Tuto nabídku jsem nečekal, protože jsem v klubu něco málo přes půl roku prakticky i s cestou a o to víc mě překvapila. Důležité pro mě bylo, že jsme se s vedením bavili o tom, jak vidíme fotbal a výchovu hráčů v klubu naší velikosti. A protože je to naše vidění vlastně stejné, nic naší spolupráci z mé strany nebrání."

O klubu

"Našel jsem tady pohodové rodinné prostředí kvalitních trenérů, kteří ve svém volném čase věnují veškerou energii hráčům a hráčkám a na to chceme určitě navázat. K tomu nás zavazuje nejenom silná tradice klubu, ale také velmi dobrá infrastruktura a tedy tréninkové podmínky pro všechny naše kategorie."

Cíle a vize

"Pro mě osobně je důležité spojení hráč - trenér - rodiče a to, aby se u nás kluci a holky cítili dobře, získali radost z fotbalu a pohybu celkově. Sám mám doma malého fotbalistu a vím tedy, jak je pro každého rodiče důležité, aby se jeho dítě cítilo dobře a neustále se zlepšovalo nejenom po sportovní ale také osobnostní stránce. A to je to hlavní, na co budu klást ten největší důraz. Aby u nás hráči a rodiče našli příjemné prostředí, které vychovává nejenom dobré fotbalisty, ale hlavně slušné a zdravě sebevědomé děti a mládež. A nedílnou součástí toho všeho je také školní vzdělání chlapců a dívek, které je na prvním místě."

Aktuální povinnosti

"Pro všechny kategorie vrcholí sezóna důležitými zápasy a zároveň se kvapem blíží nový ročník a tak nyní nejvíce pracujeme na trenérském a hráčském obsazení v jednotlivých kategoriích. Stejně jako po hráčích chceme, aby měli chuť se neustále posouvat a zlepšovat, musíme to chtít také po trenérech, protože zejména v kategoriích žáků a dorostu je trenér často tím hlavním vzorem pro mladé hráče. Věřím, že kompletní realizační týmy brzy oznámíme také veřejně."

Koncepce výchovy

"Dalším úkolem, který jsem od vedení klubu dostal, je vytvoření klubové koncepce výchovy hráčů. A to od těch úplně nejmenších až po dospělé hráče. Shodli jsme se na tom, čeho by chtěl asi dosáhnout každý klub, že by bylo ideální vychovat si vlastní hráče pro náš A tým, který je vrcholem pyramidy celé klubové struktury a který bude reprezentovat nejenom náš klub, ale celou Holici jako takovou. Tuto koncepci bych chtěl také představit v nejbližších týdnech."

Nejbližší úkoly

"Po oficiálním oznámení a představení trenérských týmů jednotlivých kategorií bych rád mluvil ideálně se všemi hráči a to od nejstarší dorostenecké kategorie až po tu nejmladší žákovskou a ve spojení s trenérem a rodiči jim představil svůj osobní pohled na rozvoj a vývoj hráče. Aby věděli na co se mají soustředit, na čem individuálně pracovat a co rozvíjet, aby se mohli neustále posouvat kupředu."

Vyjádření ředitele klubu, Tomáše Dutszaka:

Cítíme, že na této pozici jsme potřebovali již delší dobu nový impuls a Lukáše vnímám jako nesmírně pracovitého a pro fotbal zapáleného člověka se stejnou fotbalovou vizí. Právě pozice šéftrenéra je pro náš klub ta nejdůležitější, protože nám udává směr v systematické práci s naší mládeží. Vnímám, jak se již nemůže dočkat začátku letní přípravy, až pozná všechny hráče a jejich rodiče v jednotlivých kategoriích a pomůže hráčům dále fotbalově růst. Protože soutěže začínají brzy, tak i letní přípravy startují již v první polovině července, kde se budou hlásit všichni hráči z jednotlivých ročníků.

Držíme novému šéftrenérovi palce, ať posune náš klub zase o krok dál!

Diskuze

Najdete nás na Facebooku

Olomouc.eu Olomoucký kraj Investol Timoris Link city development Bc. Tomáš Dutszak - finanční poradenství Lionsport OEP Solution Nordic Telecom MŠMT Rádio Haná Bílý Jeřáb Sbor dobrovolných hasičů Olomouc - Holice Nordic walking Olomouc

Počet návštěv: 124046
Posledních 30 dnů: 2080 | Posledních 7 dnů: 501 | Poslední den: 36

© 2024 1. HFK Olomouc | Všechna práva vyhrazena | 1.hfk@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne