Dorostencům se v Uničově střelecky nedařilo

První venkovní výjezd zavedl naše dorostence do nedalekého Uničova, odkud chtěli přivést maximální počet bodů. Díky heroickému závěru a dvěma brankám Helluse na poslední chvíli si mladší dorostenci vezou alespoň bod za remízu a zachraňují tak trudnou bilanci. U19 totiž vyšla podruhé za sebou naprázdno a tentokrát neokázala ani vstřelit branku.

MSDD-E st.

SK Uničov - HFK Olomouc 1:0 (1:0)

Branky: 20. Běhal z penalty

HFK: Fryčák - Hanzelka, Frantík, Dosoudil, D. Šuba - A. Zdráhal, Spáčil - M. Horák (46. Grégr), Pícha, Provazník (77. Rak) - Hovorka (82. V. Zdráhal)

Olomoučtí se pustili do utkání s velkou aktivitou, ale nevytěžili z úvodní části víc než jenom rohový kop, ze kterého nebylo žádné zakončení a střelu Horáka přímo do náručí domácího brankáře. Uničov spoléhal na rychlé brejky po zisku míče. Ve 12. minutě zahájil své velké představení Fryčák, který hasil chybu v rozehrávce a samostatný únik domácího útočníka.

Po dalším bleskovém přechodu už se měnilo skóre zápasu a to když Pícha fauloval v rohu pokutového území a domácí hráč se z penalty nemílil.

Následně byl k vidění stejný obraz: hosté více na míči ale místo předfinálního řešení ztráta míče a rychlá brejkové situace Uničova, kterou zastavovali stopeři a nebo Fryčák. Holičtí si za celý první poločas nevypracovali šanci, až poslední standardka přinesla mírné vzrušení. Avšak bez efektu.

Do druhé půle nastoupi Grégr a také hosté zjednodušili přechod. Obrza hry zůstal stejný, zatažení domácí čekali na své šance a nevýrazní hosté, jejichž akce končili u pokutového území brankáře Uničova.

K zakončení se nakonec dostali Provazník, Grégr a Pícha, ale jejich střely skončili daleko mimo tři tyče domácí branky. Na druhé straně Fryčák vychytal všechny domácí pokusy o navýšení skóre, a tak o výsledku utkání rozhodla jedna střela ze značky pokutového kopu.

Trenér Lukáš Hrdina: "Měli jsme přesné informace o stylu hry domácích a připravovali jsme se na to. Narozdíl od minulého utkání dnes obrana pracovala spolehlivě, byli jsme více organizovaní do obranné fáze celkem pod kontrolou. Složité pro nás bylo hrát do nízkého úzkého bloku, který jsme pohybem nedokázali roztrhat a proto přicházelo mnoho laciných ztrát a museli jsme s maximálním úsilím zastavovat ataky domácích. Díky Fryčákovi jsme měli šanci na body do posledních vteřin, ale na útočné polovině jsme naprosto bezzubí. Zklamali mě zejména hráči, kteří mají tento tým táhnout. Od nich bych čekal mnohem větší zapálení a snahu porvat se o lepší výsledek. Víme, že hráči mají dostatečnou individuální kvalitu, ale to samo o sobě nestačí. Dokud nám neuvěří, že vše začíná u poctivosti, ochoty obětovat se pro tým, porvat se jeden za druhého, tak budeme mít velké problémy."

MSDD-E ml.

SK Uničov - HFK Olomouc 2:2 (1:0)

Branky: 36. Wiedermann, 76. Gajdoštín z penalty - 87., 90.+2 Hellus

HFK: Filouš - Hellus, A. Horák, David, Štýbnar (68. Šišma) - Hájek, Bulák (25. Novotný), Caprioli (46. Klemsa), A. Šuba (81. Skopal), Svrčina - Kimel

Utkání mělo podobný vývoj jako u starších dorostenců. Holičáci byli více na míči a snažili jsme prokombinovat do zakončení, domácí se soustředili na rychlé protiútoky. Když hosté svoji šanci z přímého kopu z hranice pokutového nevyužili a domácí naopak ano, skončil první poločas vedením Uničova.

Ve druhém poločase se po proměněné penaltě zdálo, že o 3 bodech je rozhodnuto, ale hosté se vzepřeli a díky své zarputilosti a dvěma brankám Helluse, přiváží do Olomouce alespoň bod.

Trenér Marek Kachlík: "Již od úvodu jsme soupeře přehrávali kombinační hrou, ale bohužel většina útoku skončila nepřesností ve finální fázi. Soupeř hrozil především z brejkových situací. Vzhledem k nepříznivému vývoji utkání, kdy jsme ještě v 85. minutě prohrávali 2:0, chválím kluky za učebnicové nasazení v posledních minutách zápasu. V tomto utkání jsme sice získali bod, ale pro hráče „má cenu tří".

Děkujeme Michalu Kollárovi za zdokumentování utkání a celou fotogalerii si můžete prohlédnout zde>