Starším žákům se ve Vyškově nedařilo, mladší byli v Hranicích úspěšní napůl

O víkendu všechny naše žákovské kategorie mířily na hřiště svých soupeřů. Starší žáky čekal na horké půdě ve Vyškově kvalitní soupeř, který byl nad jejich síly, mladší zajížděli do nedalekých Hranic, kde kategorie U13 urvala vítězství. Nejmladší kategorie U11 pak v neděli zvítězila v Prostějově.

MSŽD-U 15 sk. D

MFK Vyškov - HFK Olomouc 7:0 (4:0)

Branky: 3x vlastní a soupeř

HFK: Študent - Neplech, Weiser, Bureš, Novotný, Matoušek, Lysý, Hanel, Stojan, Slouka, N. Šuba, Strašil, Vejmola, Giesl, Berka.

Trenér Shafiq Tommalieh: "Zápas se nám vůbec nevydařil, soupeř byl efektivnější na míči. Hráli jsme zbrkle a neadresně, některým hráčům chybí kázeň a pracovitost. Soupeř vytěžil branku úplně že všeho a přitom jsme mu darovali 2 vlastňáky. Utkání je už minulostí, teď se jen musíme poučit ze svých chyb a soustředit na příští utkání."

MSŽD-U 14 sk. D

MFK Vyškov - HFK Olomouc 8:2 (2:1)

Branky HFK: 3. Strašil, 77. Hanel

HFK: Václavík (74. Hradil) - Hank (60. Kováč), Zifčák, Janalík, Opletal (70. Medera), Steiger, Raška (53. Šafránek), Václavek, C. Ferrante, J. Křížek, Bratič.

Trenér Jiří Hovorka: "Přestože jsme vstřelili úvodní branku a do utkání vstoupili dobře, v jeho dalším průběhu už jsme tahali za kratší konec.
První půle byla ještě vcelku vyrovnaná, ale ve druhém poločase se už projevila síla domácího výběru a ten podstatně navýšil skóre."

SpSM-U 13 SEVER

SK Hranice - HFK Olomouc 3:4 (1:2)

Branky: 13. Báleš, 55. Brablec, 56. Soural - 11., 16., 64., 69. Symerský

HFK: Štarnovský - Neuer, Kohoutek, Loveček T., Jašek, Kenša, Symerský, Novák, Krajc Š., Zapetal, Loveček R.

Trenér Štěpán Adámek: "Skvělý týdenní tréninkový cyklus jsme přetavili do cenného vítězství na půdě prozatímního suveréna z Hranic.
Skvěle fungovala naše taktika a kluci hráli s maximální obětavostí a nasazením. Hodně soupeřových střel jsme zablokovali, skvěle jsme vytvářeli tlak na soupeřovu obranu a byli jsme produktivní v útoku díky Liborovi Symerskému. Ukázali jsme i velkou psychickou odolnost, po poločasovém vedení 1:2 nám soupeř ve druhé půli otočil výsledek na 3:2, ale my jsme ukázali silnou vůli, týmového ducha a hladovost po vítězství a vedení jsme si tak zaslouženě vzali zpět.
V dramatickém a vyhroceném závěru jsme už výsledek udrželi a vezeme si tak důležité 3 body."

SpSM-U 12 SEVER

SK Hranice - HFK Olomouc 8:2 (2:1)

Trenér Daniel Kotek: "Do zápasu jsme vstoupili dobře. Byli jsme aktivní, vstřelili jsme úvodní branku a soupeře nepouštěli do šancí. Ke konci poločasu jsme však inkasovali dva slepené góly a celá hra se sesypala. Ve druhém poločase zbytečně inkasujeme, děláme chyby a již se nedokážeme dostat do tempa. Od 60. minuty se zápas pouze dohrával a my jsme soupeři dovolili si vylepšit skóre. Opět zbytečná porážka se soupeřem, který nás fotbalově nepřevyšoval, snad v příštích zápasech budeme mít větší vůli vyhrát."