1. HFK Olomouc

Oficiální stránky fotbalového klubu

Dorostenci si doma poradili s Jiskrou Staré Město

Nedělní dopoledne patřilo v Holicích dorostencům, kteří na hlavním hřišti přivítali soupeře ze Starého Města u Uherského Hradiště. Jak starší tak i mladší kategorie výsledkově ovládla první poločas svých utkání a díky tomu dovedly svá utkání do vítězného konce.

MSDD-E st.

HFK Olomouc - Jiskra Staré Město 3:0 (2:0)

Branky: 26. Grégr, 34., 48. Pícha

HFK: Fryčák - Hanzelka (73. V. Zdráhal), Frantík, Dosoudil, D. Šuba - Hovorka (66. Provazník), A. Zdráhal (46. Hudec), Spáčil, Pícha - Rak (56. M. Horák), Grégr (46. Petřek)

ČK: 44. Dosoudil

Na perfektně připraveném trávníku vstoupili do utkání lépe hosté, kteří byli pohyblivější a nebezpečná byla zejména jejich levá strana, kde dlouhými míči vyzívali svého kapitána ke sprintovým náběhům, které musel zastavovat zejména Šuba.

Postupem času začali být domácí klidnější na míči a v kombinaci. První branka přesto padla po dvou vyhraných hlavičkových soubojích a přihrávce Hovorky, který uvolnil do samostaného úniku Grégra. Ten se nemýlil a přidal ještě větší klid na kopačky Holických.

Za pár minut se po autovém vhazování prosadil v pokutovém území nadvakrát kapitán Pícha a od té chvíle na hřišti existovalo prakticky pouze jedno mužstvo. Trochu vzruchu do domácích řad chtěl zřejmě přinést Dosoudil, když hasil svoji chybu v rozehrávce stažením hostujícího útočníka. A protože byl posledním mužem, následovala červená karta v rukou hlavní rozhodčí.

Ve druhém poločase se tak dal očekávat tlak hostů na zkorigování výsledku. To by však nemohla přijít 48. minuta, kdy Spáčil nápaditě uvolnil Hovorku a ten přes celé pokutové území předložil míč Píchovi prakticky před prázdnou bránu.

Od té doby se utkání vlastně jen dohrávalo, domácí ještě několik svých brejkových situací nevyužili a tak ani nebylo poznat, že hostující Jiskra hrála celý ruhý poločas přesilovku. Holičáci si tak připisují první vítězství v novém ročníku.

Trenér Lukáš Hrdina: "V kabině před zápasem jsme si dali úkol. Upozadit ega jednotlivců ve prospěch týmového výkonu, z toho pak vyjdou ty výkony individuální. A hráči to splnili do putníku. Všechny branky padly po vyhraných soubojích, ze situací, kdy to bolí. Nejprve uhrál těžkou hlavičku Dosoudil, aby Pícha vyhrál další souboj pro Hovorku a ten mohl uvolnit Grégra. Pak zabojoval Spáčil a získal autové vhazování na útočné třetině, ze kterého padl druhý gól. No a třetí nejhezčí situace po bojovnosti Raka získal míč Spáčil, krásně uvolnil Hovorku a ten neomylně předložil Píchovi před bránu. Díky nasazení a obětavosti většiny hráčů jsme zvládli utkání, ve kterém by kdekdo možná ani nepoznal, že hosté hrají téměř 50 minut přesilovou hru. Je potřeba toto nastavení udržet, ještě bych si přál, aby se k této obětavosti přidali další hráči, protože nás nyní čeká série těžkých zápasů a stále jsme minus 6 bodů. Dnes už na výhru jenom vzpomínáme, o víkendu nás čeká nový zápas."

MSDD-E ml.

HFK Olomouc - Jiskra Staré Město 2:0 (2:0)

Branky: 15. Novotný, 21. Kimel

HFK: Kollár - Skopal, David, A. Horák - Svrčina, Caprioli, Bulák (77. Sova), Novotný (60. Šišma), Hájek (46. Štýbnar) - Hellus (46. Skřivánek), Kimel

Trenér Marek Kachlík: "Do dnešního zápasu jsme nastoupili s odhodláním vstoupit co nejaktivněji a to se nám také povedlo. Výsledkem toho bylo poločasové vedení 2:0. Druhý poločas nám vůbec nevyšel a jen jsme se bránili. Kluky chválím za udrženou nulu."