Dorostenci potvrdili venkovní výhry a doma smetli Havířov

Naše nejstarší mládežnické kategorie měly doma jediný cíl. Potvrdit těžce vybojované body z minulého kola a porazit na domácím hřišti Havířov. Diváci na hlavním hřišti viděli brankové hody, protože jak U19 ani U17 nasázely hostům na cestu pěkný příděl.

MSDD-E st.

1.HFK Olomouc - HFK Havířov 6:1 (6:1)

Branky: 4., 31. Horák, 24., 25. Pícha, 21. Grégr, 44. A. Zdráhal - 18. Kožusznik

1.HFK: Fryčák - Hanzelka, Frantík, Hudec, D. Šuba (46. Provazník) - Petřek (61. Dosoudil), Spáčil - M. Horák, A. Zdráhal (46. V. Zdráhal), Pícha (61. Hovorka) - Grégr (46. Rak)

Na perfektně připraveném trávníku se domácí do hostů zakousli hned od začátku a ve 4. minutě už se po ráně Matěje Horáka měnilo skóre. Tento okamžik domácí ukolébal, jejich hra postrádala dostatečnou rychlost a když v 18. minutě nezachytili náběh nejnebezpečnějšího hráče hostí, který po skvělé přihrávce postupoval sám na Fryčáka, na tabuli svítil překvapivý stav 1:1.

Ihned po vyrovnání se však po uvolnění objevil sám před brankářem Grégr, v tuto chvíli se však ještě neprosadil. Za 2 minuty už však hlavičkoval po rohovém kopu Píchy přesně a vrátil vedení na stranu domácích. Tyto minuty patřily výhradně domácím, po přímém kopu Hudce ssám přesně zakončoval Pícha, stejně jako o minutu později po přesném centru Hanzelky.

Ve 31. minutě se za pokutovým území opřel do odraženého míče levou nohou Horák a jeho utěšenou ránu zastavila až síť. Hostě od té doby působili dost bezradně a hrál se tak bezstarostný zápas zejména na polovině Havířova. Těsně před poločasem ještě hostujícího hráče k chybě donutil Matěj Horák a Adam Zdráhal s přehledem využil tuto nabídku ke vstřelení branky.

Do druhého poločasu domácí svou sestavu občerstvili třemi novými hráči. Hrálo se výhradně na půlce hostů, kteří už se k ohrožení Fryčáka prakticky nedostávali. Hra však postrádala potřebné tempo a přes několik dobrých příležitostí domácích útočníků už se stav nezměnil.

Holičtí si tak připisují třetí výhru po sobě a napravují tak nepovedený vstup do sezony.

Trenér Lukáš Hrdina: "Jednoznačně jsme chtěli potvrdit výhru z Opavy a věděli jsme, že to bude jenom o našem výkonu. Když jsme se donutili do náročnosti a intenzity, tak s námi měl soupeř velké problémy. Díky tomu jsme získávali míče a dostávali se do zakončení. V prvním poločase ještě byly pasáže zápasu, které z naší strany snesly nějaké měřítko, ale bylo jich na můj vkus poměrně málo. Ve druhém poločase už jsme byli ve hře pomalí, nepřesní, často jsme hráli sami na sebe a proto jsme vůbec nemohli pomýšlet na navýšení skóre. Chtěli jsme rozložit síly a dát prostor všem hráčům, ne všichni nás však přesvědčili, že si další minuty na hřišti zaslouží. Chápu, že je těžké najít v takovém zápase motivaci pracovat stále naplno, ale musíme být k sobě neustále nároční. Přijdou zápasy, kdy to budeme potřebovat a pokud na to nebudeme připraveni, tak nás to vytrestá."

MSDD-E ml.

1.HFK Olomouc - MFK Havířov 7:1 (2:1)

Branky: 33., 42. Hellus - 51., 78. Kimel, 56., 79. Miroshnychenko, 61. David - 17. Surma

HFK: Filouš - Šišma, David, A. Horák, Bulák (46. Miroshnychenko), A. Šuba, Novotný (61. Caprioli), Štýbnar (46. Hájek), Sova (56. Skřivánek), Hellus (71. Skopal), Kimel.

Mladší dorostenci podle zvých zvyklostí nechali jít soupeře do vedení, aby pak rozehráli útočnou strategii na hostující branku, kterou zatížili celkem sedmi zářezy.

Trenér Marek Kachlík: "Výsledkově jsme zápas zvládli, ale především z prvním poločasem nejsme spokojeni. V prvním poločase si soupeř vytvářel brejkové situace a na naší straně bylo spoustu technických a taktických chyb. Druhý poločas se tým srovnává a otáčíme stav zápasu. Zápasové vytížení dostali i hráči širšího kádru."