1. HFK Olomouc

Oficiální stránky fotbalového klubu
1. HFK Olomouc
www.1hfkolomouc.cz

Starší dorostenci padli, mladší pokračují ve vítězné sérii

Starší dorostenci padli, mladší pokračují ve vítězné sérii

Moravskoslezská divize míří do svého podzimního finálně a na dorostence čekal poslední výjezd tentorkáte do Valašského Meziříčí. Zejména ve starší kategorii se čekala velká bitva dvou sousedů v tabulce a předpoklady se vyplnily. Bohužel Holičtí z tohoto boje vyšli naprázdno. V mladší kategorii naopak neměli hosté s domácími žádné slitování.

 

 

MSDD-E st.

TJ Valašské Meziříčí - 1.HFK Olomouc 3:0 (0:0)

Branky: 54. Marek, 67. Zahradník, 71. Sedlák

1.HFK: Fryčák - Hanzelka (46. Rak), Frantík, Hudec, M. Horák - A. Zdráhal, Dosoudil, Spáčil - V. Zdráhal (60. Svrčina), Kimel, Hovorka (79. Petřek).

Utkání začalo zostra a při pohledu na figury domácích borců bylo jasné, že na hráče HFK čeká hodně fyzických soubojů. Ihned ve 2. minutě získal míč Spáčil, předal na M. Horáka, který posunul do běhu Hovorkovi. Ten byl v pokutovém území podražen a sám se postavil k zahrání pokutového kopu. Jeho střela však skončila na tyči domácího brankáře a tak se skóre neměnilo.

Domácí se dlouhými míči opírali o fzicky vyspělého hrotového útočníka, se kterým měli stopeři v bílých dresech mnoho práce. Ale další zakončení se urodilo na druhé straně, když v 15. minutě po rohovém kopu zakončoval na hranici pokutového území Spáčil. Domácího brankáře však vysokou střelou neohrozil.

Za 4 minuty se v další šanci objevil Kimel, ale ve spolupráci s Dosoudilem míč skončil opět mimo tři tyče. Domácí se do zakončení nedostávali, i když jejich závary vypadaly nebezpečně. Několik velmi nadějných přechodů hostujících hráčů zastavil zvednutý praporek signalizující ofsajdové postavení.

Nápaditý signál sehráli Holičtí po faulu na Spáčila, když Hovorka překvapivě vyzval přihrávkou Kimela, jeho zakončení však bylo slabé a domácího brankáře neohrozilo.

Ve druhém poločase přidali domácí na důrazu a hodlali naplno využít svých fyzických parametrů. V 54. minutě uhráli souboj u pomezní čáry, bez dalšího souboje se dostali až k zakončení na zadní tyč a šli do vedení.

Otřesení hosté se chtěli dostat znovu na dostřel domácí svatyně, ale často zbytečně chybovali v předfinálním řešení. Když se pak nenápadná střela miřící na přední tyč překvapivě ocitla až v síti, domácí se zcela uklidnili a utkání se změnilo na festival dlouhých míčů a fyzicky náročných soubojů, ve kterých měli průměrně o několik kil lehčí Holičáci velmi malou šanci se prosadit.

Domácí tak potvrdili svoji velmi doboru sérii a vítězstvím se bodově dotáhli na HFK.

Trenér Lukáš Hrdina: "Hřiště malých rozměrů vyhovovalo domácím, kteří byl nejenom věkově, ale i fyzicky mnohem vyspělejší. Nám chyběli Grégr, Šuba a Provazník a proto jsme neměli tolik variant, jak reagovat na průběh zápasu. Náš mladý tým - sedm hráčů v základní sestavě ještě může nastupovat za U17 - si v prvním poločase vedl dobře kombinačně, postupným útokem jsme se dostávali na polovinu soupeře i do zakončení. Ale když ze 4 šancí nedáme branku, tak je to pak těžké. Ve druhém poločase jsme se trochu lekli důrazu domácích hráčů a ještě jim darujeme všechny branky. Nejprve neubráním autové vhazování, kdy neudržíme organizaci hry, netakticky jdeme do souboje, který samozřejmě prohrajeme a soupeř bez starosti zakončí. Druhá branka byla ještě lacinější, střela z hranice pokutového území na přední tyč. To domácím vyhovovalo. My jsme se pak snažili vytvořit tlak dlouhými míči na vysunuté vysoké hráče, ale k žádnému zakončení jsme se již nedostali. Je to daň za nezkušenost, o to víc mě mrzí, že jsme kvalitní první poločas nepotvrdili alespoň jednou brankou, domácí by to pak s námi měli o dost těžší. Musíme být důslednější v organizaci hry a zbavit se té naší mladické naivity."

 

MSDD-E ml.

TJ Valašské Meziříčí - 1.HFK Olomouc 2:8 (1:5)

Branky: 21. Zubík, 58. Kostka - 10., 20. Hájek, 18. Miroshnychenko, 26., 90. Svrčina, 39. Klemsa, 80. Filouš, 86. David

1.HFK: Kollár - Svrčina, David, A. Horák, Skopal, Miroshnychenko, Caprioli, Bulák (61. Štýbnar), Hájek (74. Filouš), Hellus (46. Sova), Klemsa (46. Novotný).

Trenér Marek Kachlík: "Na hřišti menších rozměrů jme šli do utkání s cílem presovat soupeře a získávat míče co nejblíže bráně soupeře. To se nám dařilo a vytváříme si spoustu šancí. Druhý poločas měníme rozestavení a bohužel již nejsme tak aktivní směrem dopředu. V tomto zápase bych vyzvedl především dostupování soupeře v prvním poločase.“

Diskuze

Najdete nás na Facebooku

Olomouc.eu Olomoucký kraj Investol Timoris Link city development Bc. Tomáš Dutszak - finanční poradenství Lionsport OEP Solution Nordic Telecom MŠMT Rádio Haná Bílý Jeřáb Sbor dobrovolných hasičů Olomouc - Holice Nordic walking Olomouc

Počet návštěv: 131196
Posledních 30 dnů: 2022 | Posledních 7 dnů: 524 | Poslední den: 48

© 2024 1. HFK Olomouc | Všechna práva vyhrazena | 1.hfk@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne