1. HFK Olomouc

Oficiální stránky fotbalového klubu
1. HFK Olomouc
www.1hfkolomouc.cz

"Daří se nám dosáhnout výsledku kombinační hrou," těší trenéra mladšího dorostu

"Daří se nám dosáhnout výsledku kombinační hrou," těší trenéra mladšího dorostu

Kategorie U17 je v naší mládeži velmi podstatná, protože připravuje hráče na přechod mezi žákovským a dorosteneckým fotbalem. A zároveň vyžadujeme pokračovat v naší herní strategii. Jak se nám to dařilo tuto podzimní část? Na to jsme se zeptali trenéra U17 Marka Kachlíka.

Trenérsky si začal v našem klubu působit v létě. S jakým cílem jste šli do nové sezony?

Hlavní cíl v podzimní části sezóny byl prezentovat se kombinační hrou a dostat do hráčů prvky moderního fotbalu. Dílčím cílem bylo poznat hráče, jak se chovají na hřišti v jejich dominantních hráčských pozicích ale i na netradičních postech.

Jak bys tedy zhodnotil celou podzimní část?

Celkově hodnotím polovinu sezóny kladně. Hráči absolvovali tréninkové jednotky z 90% v kompletním složení. Svěřenci od úvodních tréninků a přípravných zápasů plnili pokyny a předváděli kombinační fotbal. Tým fungoval jsko celke a zajímavostí je, že v kanadském bodování každý hráč zaznamenal minimálně bod. Největší porci branek vsítilo trio Jakub Hájek (12), Ondřej David (11) a Vojtěch Kimel (9).

Na čem chcete s hráči pracovat v jarním pokračování soutěže?

V jarní části nás čeká obhajoba dosavadních výsledků. Zároveň budeme rádi, když se někteří další hráči posunou do U19 a budou získávat zkušenosti proti starším soupeřům. Styl hry měnit nebudeme, ale budeme dbát ještě na důraznější dohrávání brankových příležitostí.

Jak bude vypadat zimní příprava kategorie U17?

Zimní příprava začne 16. ledna. Budeme se připravovat v domácím prostředí. Novinkou je zařazení silových tréninkových jednotek pod vedením kondičního trenéra. V rámci přípravných zápasů narazíme na mužské celky, dorostenecké týmy z vyšších soutěží i na žákovský celek Sigmy. Spolu s trenérem Šubou se na přípravu těšíme a věříme, že nás posune ještě o kousek dále a v jarní části budeme předvádět výkony, které hráče připraví na plynulý posun do kategorie staršího dorostu.

Díky a co bys vzkázal závěrem?

Závěrem bych chtěl poděkovat za spolupráci kolegovi trenérovi Tomáši Šubovi, dále také trenérů U15 a U19.

Všem fanouškům holického fotbalu přeji krásné svátky a pevně věřím, že spolu s ostatními  trenéry, FANOUŠKY, VEDENÍM, HRÁČI pozvedneme úroveň 1.HFK Olomouc v roce 2024 ještě o kus výše.

 

Diskuze

Najdete nás na Facebooku

Olomouc.eu Olomoucký kraj Investol Timoris Link city development Bc. Tomáš Dutszak - finanční poradenství Lionsport OEP Solution Nordic Telecom MŠMT Rádio Haná Bílý Jeřáb Sbor dobrovolných hasičů Olomouc - Holice Nordic walking Olomouc

Počet návštěv: 124046
Posledních 30 dnů: 2080 | Posledních 7 dnů: 501 | Poslední den: 36

© 2024 1. HFK Olomouc | Všechna práva vyhrazena | 1.hfk@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne