1. HFK Olomouc

Oficiální stránky fotbalového klubu
1. HFK Olomouc
www.1hfkolomouc.cz

"Kluci byli efektivní a svědomitě plnili úkoly", pochvaluje si trenér U15

"Kluci byli efektivní a svědomitě plnili úkoly", pochvaluje si trenér U15

Po jarní nemilé zkušenosti měla kategorie U15 jasný úkol. K rozvoji hráčů přidat i takové výsledky, abychom se od začátku soutěže vyhnuli boji o záchranu. Bylo potřeba doplnit kádr a s novými hráči vytvořit tým, který potáhne za jeden provaz. Této nelehké úlohy se zhostil nový realizační tým v čele s trenérem Shafiqem Tommaliehem.

Při pohledu na tabulku po podzimní části najdeme náš tým na 2. místě těsně za lídrem z Vyškova. Zdá se tedy, že jde vše správným směrem. Jaký byl záměr nového trenéra v našich řadách?

"Naším hlavním cílem je co nejlépe připravit starší žáky na posun do dorosteneckého fotbalu, prezentovat se hrou založené na týmovém výkonu a kombinační hře. Nejdůležitější cílem je však udržet radost ze hry a rozvoj a upevňování sebevědomí," představuje Shafiq svůj pohled.

"Cíle jsme splnili, kluci byli efektivní a plnili vše, co jsme jim s kolegou Břetislavem zadali. Poctivě plnili naše pokyny, chtěli se učit a tvrdě na sobě pracovali."

A jak hodnotí dosavadní průběh sezony?

"Průběh podzimní časti hodnotím pozitivně. Z velké části jsme se dokázali prezentovat sebevědomě a herně velmi dobře. Pro naše hráče bylo velmi prospěšné a rozvíjející, že mohli sehrát tolik kvalitních a těžkých zápasů. Kluci si vyzkoušeli různé pozice a herní styly, kde jsem poznal jejich silné a slabé stránky," pochvaluje si trenér.

"V jarní části sezony se budeme soustředit na slabé stránky každého hráče a ty nejlepší se pokusíme posunot do dorostenecké kategorie. Budeme chtít také vyzkoušet nové rozestavení, ale přitom stále dbát na naše herní principy."

A co trenér starších žáků vzkazuje závěrem?

"Chtěl bych hlavně poděkovat kolegovi Břeťovi Molatovi za spolupráci, dále všem hráčům za jejich pracovitost a snahu se posouvat a rodičům za jejich dokonalou podporu a spolupráci."

Diskuze

Najdete nás na Facebooku

Olomouc.eu Olomoucký kraj Investol Timoris Link city development Bc. Tomáš Dutszak - finanční poradenství Lionsport OEP Solution Nordic Telecom MŠMT Rádio Haná Bílý Jeřáb Sbor dobrovolných hasičů Olomouc - Holice Nordic walking Olomouc

Počet návštěv: 124046
Posledních 30 dnů: 2080 | Posledních 7 dnů: 501 | Poslední den: 36

© 2024 1. HFK Olomouc | Všechna práva vyhrazena | 1.hfk@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne