Muži vstoupili do jara remízou 1:1.

Muži vstoupili do jara proti FC Vsetín remízou 1:1.

Máme za sebou první jarní kolo!

Proti silnému týmu FC Vsetín bereme po remíze 1:1 nakonec bod, kdy prvním jarním střelcem našeho týmu se stal Marek Kachlík.

Sestava: D. Šarman, P. Purzitidis, M. Kachlík, J. Kadlec, R. Vejvoda, J. Tylich, T. Svrčina, D. Pavelka, A. Zdráhal, R. Machala, O. Zeman.
Střídali: V. Novotný (61.min.)

Hodnocení trenéra P. Večeře:

I přesto, že hřiště bylo na první jarní utkání dobře připraveno, tak utkání mělo všechny prvky prvního jarního zápasu. Přidal se i silný vítr a tak zápas nebyl nebyl moc o fotbalovosti ale o bojovnosti. V zápase jsme chtěli eliminovat největší zbraň soupeře, kterou je střed zálohy, což se nám aktivním napadáním soupeřovi rozehrávky dařilo. V prvním poločase jsme si vytvořili jednu velkou šanci, kterou jsme bohužel neproměnili. Jinak se první poločas, který jsme hráli proti větru, hrál prakticky mezi šestnáctkami bez větších šancí. Do druhého poločasu jsme vstoupili velmi aktivně a i s podporou větru jsme prakticky soupeře nepustili z jeho poloviny. Bohužel, v době našeho největšího tlaku, nám soupeř utekl po přihrávce za obranu a dostal se do vedení. Situace velmi zaváněla ofsajdem, ale rozhodčí ji pustil. To nás na další minuty utlumilo a Vsetín se dostal víc do zápasu. V 65. minutě šli hosté do oslabení poté, co jeden z jejich hráčů hasil nevybíravým zákrok náš brejk. Oslabení však Vsetínu prospělo a začátek oslabení hrál velmi dobře ve velkém pohybu. Posledních 15 minut jsme se ale dostali opět do velkého tlaku, začali jsme si vytvářet příležitosti a gól visel ve vzduchu. Gól jsme nakonec vstřelili 5 minut před koncem po jedné ze standartních situací. Před zápasem bychom bod s největší pravděpodobností brali, protože Vsetín má kvalitní tým s ambicemi atakovat nejvyšší příčky. Nicméně po zápase jsme s hráči měli pocit, že se z tohoto utkání dalo vytěžit i více. Každopádně je to bod, který se počítá do tabulky ke splnění cíle, kterou je záchrana v soutěži. Výkon i výsledek je pro nás určitě povzbuzením do dalšího zápasu.