Dorostenci na hlavním hřišti hostili Opavu

Po sobotním druholigovém utkání se v neděli představili na hlavním hřišti dorostenci, které čekala náročná zkouška. Do Holice totiž dorazili hosté z Opavy, kteří se v kategorii U17 vyhřívají na samém vrcholu tabulky. Domácí však měli jediný cíl, obě utkání zvládnout a neodevzdat žádné body.

MSDD-E st.

1.HFK Olomouc - SFC Opava B 2:2 (2:0)

Branky: 29. Kimel, 41. D. Šuba - 51. Pecník, 88. Sedláček z penalty

ČK: 90. Hovorka

1.HFK: Fryčák - Skopal, Frantík, Hudec - Dosoudil - Svrčina (72. Rak), Hovorka, Spáčil, D. Šuba (57. Provazník), M. Horák (88. Hanzelka) - Kimel.

Domácí se poprvé na jaře představili na hlavním hřišti a skvěle připravená vlhká hrací plocha slibovala rychlý fotbal plný útočných akcí.

Opavští se srovnali do střední bloku, nechali domácí na jejich půlce hrát a čekali na své příležitosti k rychlým kontrům. Hráčům HFK na útočné polovině nevycházela předfinální fáze a ztráceli míče. Hosté tyto příležitosti využívali k protiútokům.

Při jednom z nich musel ukázat své umění Fryčák. Ten vyrazil míč, který už většina účastníků viděla v síti. Nakonec musel v prvním poločase předvést ještě jeden famózní zákrok a udržel tak domácím naději.

Tu ještě zvýšil Skopal, který krásně uvolnil Kimela, ten se ve své aktuální střelecké formě nemýlil a trefil přesně k zadní tyči. Branka hosty trochu uzemnila a domácí tak měli více prostor pro kombinaci. Ta však stále končila na nepřesné předfinální přihrávce.

Až před poločasem vyslal pod tlakem téměř ligový míč Hudec, kterým uvolnil D. Šubu a ten vstřelil svoji druhou branku ve druhém zápase.

Dvoubrankové vedení po prvním poločase bývá podle známého přísloví zrádné a opět se to potvrdilo. Domácí se stáhli a nechali hostům víc prostoru. Opavští zvýšili agresivitu a po fatální ztrátě míče dokázali rychle snížit.

V dalším průběhu zápasu byla k vidění vysoko postavená obrana domácích hráčů, která hosty úspěšně vystavovala do ofsajdu. A delší míče za obranu bez problémů sbíral Fryčák, který zvládl ustát i velmi nebezpečně zahraný přímý kop.

Domácí dokázali kombinovat zejména na své levé straně, po takové kombinaci se do zakončení dostal Hovorka, ale hostující brankář také dokázal podržet svůj tým.

A tak přišla 87. minuta a naprosto zbytečné podražení v obranném pokutovém území domácího celku, které samozřejmě znamenalo penaltu. Tu hostují útočník s přehledem proměnil.

Domácí hráči pak svoji frustraci nezvládli, o čemž svědčí zejména červená karta na konci utkání. Holice totiž po ztrátě dvoubrankového vedení čeká na výhru již 7. zápas.

Trenér Lukáš Hrdina: "V prvním poločase nemám hráčům moc co vytknout z pohledu plnění taktického plánu ani nastavení do zápasu. Díky Fryčákovi jsme přežili i dvě šance soupeře. Jenom je škoda, že jsme nedokázali dohrát některé situace technicky správně a přenést hru z levé strany na pravou, která byla více otevřená a ze které také nakonec přišly obě branky. Ty jsme si vypracovali po pěkných cílených akcích, i když Hudcova přihrávka byla s velkou dávkou štěstí. O to víc ale vypadala profesionálně. V poločase jsme si řekli, že nebudeme riskovat na obranné polovině a akce dohrajeme jednodušše. Po pěti minutách však lacino a naprosto nezodpovědně ztratíme míč a ihned z toho inkasujeme. I tak jsme se z toho nesložili a měli jsme utkání poměrně pod kontrolou. Navíc kdybychom proměnili svoji šanci, tak jsme body neztratili. A neztratili bychom je ani tak. Pokud ale uděláme takto naprosto zbytečnou penaltu, tak si asi vyhrát nezasloužíme. Velmi kvalitní týmový výkon podrazily chyby individualit. K tomu navíc naprosto zbytečný zákrok Hovorky, chtěl bych se tímto omluvit hostujícímu hráči a věřím, že si neodnese žádné další následky. Pro nás zase další zkušenosti, ale kolik my jich ještě musíme nasbírat než se z nich poučíme.."

MSDD-E st.

1.HFK Olomouc - SFC Opava B 1:4 (1:2)

Branky: 40. Hellus - 16. Stareček, 27., 51. Hladký, 83. Ambrož

ČK: 82. Opletal

1.HFK: Filouš - A. Horák, Opletal, David, Hellus (85. Sova) - Klemsa (69. Skřivánek), Miroshnychenko, Caprioli, Bulák (46. Štýbnar) - A. Šuba (60. Šišma) - Hájek.

Hráči 1.HFK se mohli v případě výhry dotáhnout na první místo. To by však museli proměňovat své šance. Opava tak získala nad zápasem kontrolu a dokráčela si pro cenné vítězství.

Trenér Marek Kachlík: "Zápas dvou nejlepších týmu, co mohla ukázat soutěž mladšího dorostu se pro nás nevyvíjel dobře, hosté na nás nastoupili aktivní hrou a svým důrazem a přímočarostí přehráváli. Brzy prohráváme 2:0, ale postupem času se kombinací dostáváme do tlaku. Do druhého poločasu vstupujeme lépe, dokonce si vypracujeme 100 % šance a z malého vápna bohužel přestřelujeme vysoko nad. Soupeře musím pochválit za dobře secvičené standartní situace, po jedné z nich dostáváme třetí branku. Kaňkou v zápase je vyloučení Opletala. Zbytek zápasu dohráváme důstojně a snažíme se vstřelit alespoň kontaktní branku, bohužel neúspěšně. Troufám si tvrdit, že při troše štěstí jsme mohli dnes uhrát lepší výsledek, poslední zápasy nás trápí koncovka. Svěřence chválím, že za každé situace chtěli uhrát příznivější výsledek. Do dalších zápasu vstupujeme s pokorou ale odhodláním předvést co nejlepší výkony a „přetavit“ ve 3 body."