1. HFK Olomouc

Oficiální stránky fotbalového klubu
1. HFK Olomouc
www.1hfkolomouc.cz

Dorostenci shodně nastříleli Vsetínu pět branek

Dorostenci shodně nastříleli Vsetínu pět branek

V rámci dorostenecké divize přijel v neděli do Holice ambiciózní tým Vsetína. Při pohledu na tabulku se daly očekávat vyrovnaná utkání, kdy zejména v kategorii U19 byli favoritem hosté. Obě utkání však po vysokých vítězstvích dopadla lépe pro domácí.

 

MSDD-E st.

1.HFK Olomouc - FC Vsetín 5:0 (1:0)

Branky: 36. z penalty Kimel, 62. A. Zdráhal, 73. Skopal, 75. Spáčil, 83. Svrčina

ČK: 35. Miklaš (Vsetín)

1.HFK: Fryčák - Skopal, Frantík (76. Hanzelka), Hudec, M. Horák - Spáčil, Dosoudil, Novotný (61. A. Zdráhal) - Svrčina, Kimel, Provazník (61. Hovorka).

Kvalitní plocha hlavního hřiště a kvalitní soupeř, který na jaře prohrál jenom jedno utkání. To vše slibovalo napínavou bitvu a dobrou prověrku pro všechny hráče.

Na hostech nebyla znát dlouhá cesta a ihned od začátku utkání vyráželi z dobře postaveného středního bloku k bleskovým kontrům. V první pětiminutovce si připsali 2 velké šance, kdy po rohovém kopu zakročil Fryčák a následně mířila dorážka vsetínského hráče nad branku.

Fryčák si musel připsat ještě jeden velmi dobrý zákrok, aby se domácí hráči uklidnili a také navštívili polovinu hostů. Na pravé straně zakombinoval Svrčina s Kimelem, který posílal do pokutového území nebezpečný míč, kde však nezakončil ani Novotný ani Provazník.

Vsetín si v prvním poločase vypracoval několik rohových kopů, které zahrával velmi nebezpečně. Ale obrana v čele s Fryčákem všechny nebezpečné pokusy odvrátila.

V 35. minutě centroval Provazník, hlavičku Svrčiny těsně před brankářem vyškrábl Kimel, jeho zakončení hostující obránce vyrazil. Následnou dorážku však na brankové čáře zastavil rukou a verdikt rozhodčího byl jasný - vyloučení a penalta. K té se postavil Kimel, který se poučil z předchozího utkání a chladnokrevně proměnil.

Hosté se stáhli do hlubšího bloku, ale stále byli nebezpeční, kdy každou ztrátu míče trestali nekompromisní přihrávkou za obranu. Těsně před poločasem zahrávali další nebezpečný rohový kop, ale i ten domácí přežili bez ztráty.

Ve druhém poločase se obraz hry změnil. Domácí měli utkání pod kontrolou, hosté již nebyli tak důslední v odebírání míčů a hrálo se tedy hlavně na polovině Vsetína.

Druhou branku vstřelil po minutě pobytu na hřišti A. Zdráhal, kterého neomylně našel Kimel. Za dalších deset minut bylo o výsledku utkání zcela rozhodnuto. Další střídající hráč Hovorka nejprve z rohového kopu poslal nebezpečný míč, kterým na zadní tyči nikým neatakovaný Skopal uklidil do brány. Následně se Hovorka předvedl ještě jednou, když se krásně uvolnil, vnikl do pokutového území hostů a přihrál Spáčilo, jeho povedené střela našla přesně svůj cíl.

Konečný výsledek utkání stanovil Svrčina, který postupoval sám a hostující branku.

Trenér Lukáš Hrdina: "Čekali jsme, co s námi udělá první jarní výhra, na kterou jsme se poměrně dlouho načekali. Zároveň jsme moc dobře věděli, že nás čeká mnohem těžší utkání než před týdnem a chtěli jsme navázat na velmi dobrý výkon z posledního domácího utkání proti Opavě. Měli jsme jasný taktický plán, který se kluci snažili plnit a to nás na začátku možná trochu svazovalo. Tým opět podržel Fryčák a dal mu šanci utkání zvládnout. V poločase jsme na hráče apelovali, že musíme zvýšit pohybu zejména bez míče, protože jsme si vypracovali mnoho situací, ze kterých bychom správným a včasným náběhem vytěžili mnohem víc. Utkání samozřejmě ovlivnila přísná červená karta. Přesto chci hosty pochválit, protože zejména v prvním poločase nám působili velké problémy v obraně. Když však vstřeli branku Zdráhal, bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Celý tým musím pochválit. Už několikátý zápas má naše hra vysoké parametry, hráči plní své úkoly a když se takto obětují ve prospěch týmu, tak jim to přinese i takto sladký výsledek. Teď nesmíme polevit a naopak pokračovat v tvrdé tréninkové práci."

 

MSDD-E ml.

1.HFK Olomouc - FC Vsetín 5:1 (3:0)

Branky: 11. Miroshnychenko, 18., 40. Hájek, 47. Opletal, 52. Bulák - 67. Kaluža

ČK: 72. Zezula (Vsetín)

1.HFK: Filouš - Štýbnar Opletal, David, Hellus (54. V. Zdráhal) - Caprioli - Klemsa (Sova), Miroshnychenko, A. Šuba (46. Skřivánek), Bulák - Hájek (65. Korobov).

Domácí hráči si od první minuty vytvářeli tlak a střelecké příležitosti a po zásluze tak zvítězili.

Trenér Marek Kachlík: "Do utkání vstupuje s velkým odhodláním a motivací, co nejdříve rozhodnout. To se nám daří. Vytváříme si spoustu šancí a v tomto zápase hrajeme s „chutí“. V průběhu druhého poločasu se do hry dostávají i hráči s menší minutáží. Svěřence chválím za přístup. Pevně věřím, že příští týden domácí výhru potvrdíme na půdě Vítkovic."

Diskuze

Najdete nás na Facebooku

Olomouc.eu Olomoucký kraj Investol Timoris Link city development Bc. Tomáš Dutszak - finanční poradenství Lionsport OEP Solution Nordic Telecom MŠMT Rádio Haná Bílý Jeřáb Sbor dobrovolných hasičů Olomouc - Holice Nordic walking Olomouc

Počet návštěv: 129960
Posledních 30 dnů: 2307 | Posledních 7 dnů: 516 | Poslední den: 61

© 2024 1. HFK Olomouc | Všechna práva vyhrazena | 1.hfk@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne