Dorostenci svůj domácí cíl naplnit nezvládli

Fotbalově nabitou neděli odstartovali na domácím hřišti dorostenci, kteří přivítali hosty z Třince. A cílem byla 2 vítězství. Zejména starší dorostenci chtěli odčinit svůj výkon z posledního utkání ve Vítkovicích a byli v utkání favoritem. Jenomže mezi "chtít" a skutečně "provést" je někdy velmi dlouhá vzdálenost.

MSDD-E st.

1.HFK Olomouc - FK Třinec 1:1 (0:0)

Branky: 74. Frantík - 52. Jež

1.HFK: Fryčák - Skopal, Frantík, Hudec, M. Horák - Hovorka, Dosoudil (62. Novotný), Spáčil - Svrčina, Kimel, D. Šuba (69. Hanzelka).

Na hlavním hřišti se odehrálo utkání mezi týmy, jejichž soupisky byly plné věkově mladších dorostenců. Domácí podle očekávání byli více na míči, soupeř z Třince se zatáhl do bloku a čekal na chyby v rozehrávce, ze kterých chtěl podnikat rychlé protiútoky.

A těch chyb nabídli Holičtí soupeř opravdu velké množství. Prakticky každá přihrávka na útočné polovině z kopaček hráčů v bílém byla nepřesná a zastavila tak snahu domácích borců.

Přesto se do samostatného úniku dostal Hovorka, ale hostujícího brankáře nedokázal prostřelit. Stejně tak zakončení Kimela, který tentokrát nedokázal trefit branku.

Hosté z jednoho brejku zahrozili a za Fryčákem se rozezněla branková konstrukce.

Ve druhém poločase se obraz hry prakticky nezměnil. Třinečtí se ojediněle dostali po levé straně k pokutovému území domácího týmu, obránci nebyli dostatečně důslední a hostujícího útočníka nechali zakončit. Ten trefil naprosto přesně a poslal Třinec do překvapivého vedení.

Domácí se přeci jenom probrali, zvýšili pohyb bez míče, zrychlili hru a dostali se do tlaku. Jenomže vyrovnání nepřicházelo. Až se vydal na útočný výlet kapitán Michal Frantík, dvakrát si narazil a v pokutovém území propálil brankře Třince.

HFK mělo na konci utkání další závary, ale žádný z nich už nedokázalo využít a tak si Třinec z Holice odváží zasloužený bod.

Trenér Lukáš Hrdina: "S pokorou a respektem k soupeři jsme byli před utkáním přesvědčeni, že vítězství nám může utéct mezi prsty jenom díky našemu nekoncentrovanému výkonu. To se přesně ukázalo. Naše týmové nasazení sneslo přísnější měřítka až v posledních 30 minutách a to stačilo pouze na bod. V prvním poločase jsme byli linkaví, nechtělo se nám pracovat, hráli jsme na hrozně moc doteků a spoléhali jsme se jeden na druhého. Díky tomu jsme ztráceli míče a neudrželi jsme se v žádném tlaku, naopak soupeři jsme dovolovali nebezpečné kontry, z jednoho z nich dokonce trefili tyč. My jsme si přesto vypracovali 2 jasné šance, ale neproměnili jsme. Ve druhém poločase už nás soupeř ze své druhé střely na branku potrestal a my jsme pak horko těžko alespoň vyrovnali. Opět naprosto zbytečně ztracené body, kterých už jsme v této sezoně poztráceli zbytečně hrozně moc."

MSDD-E ml.

1.HFK Olomouc - FK Třinec 6:2 (2:0)

Branky: 6., 69. Miroshnychenko, 25. Klemsa, 56. Hellus, 58. V. Zdráhal, 88. A. Šuba

1.HFK: Filouš (46. Fryčák) - Štýbnar, Caprioli, David, A. Horák - Klemsa (62. Šišma), Bulák (57. V. Zdráhal), Miroshnychenko, Skřivánek (67. Sova) - A. Šuba - Hellus.

Trenér Marek Kachlík: "Do zápasu jsme vstoupili s odhodláním odčinit podzimní prohru 2:4 na půdě Třince. Zápas se vyvíjel dle našich představ. Soupeře vysoko presujeme a zejména po křídlech jsme nebezpeční. Cením si nasazení po celých 90 minut. Mrzí nás dvě obdržené branky. Držíme se na vítězné vlně a pevně věřím, že s takovým přístupem budeme pokračovat i v dalších zápasech. Dobrá práci BORCI!!"