1. HFK Olomouc

Oficiální stránky fotbalového klubu

Starší dorostenci opět padli, mladší využili raketový nástup

Také dorostenecké kategorie si svoje utkání 28. kola Moravskoslezské dorostenecké divize předehrávali. Netradičně ve čtvrtek tedy vyrazili do Kroměříže bojovat o další body a zejména starší dorostenci také o navrácení sebevědomí po zpackaném domácí zápase. Bohužel jejich výkon byl znovu velmi slabý a tak čest holického klubu musela zachraňovat kategorie U17, která využila výborného vstupu do utkání a po zásluze zvítězila.

MSDD-E st.

SK Hanácká Slavia Kroměříž - 1.HFK Olomouc 4:2 (3:1)

Branky: 7., 18. z penalty, 40. Gabriel, 51. Kratov - 22. z penalty a 76. Kimel

1.HFK: Fryčák - Hanzelka (46. Frantík), Skopal, Hudec, M. Horák (57. Provazník) - Hovorka, Dosoudil, Novotný (57. Spáčil) - Svrčina, Kimel, D. Šuba.

Domácí měli lepší start do utkání, ke kterému přispěly 2 rohové kopy. Navíc v 7. minutě letěl do pokutového území Holice nenápadný centr, domácí útočník ho hlavou trefil z uctivé dálky tak dobře, že se jeho oblouček snesl přímo do branky a domácí se tak dostali do vedení.

Hosté nepůsobili, že by měli nějaký velký zájem zatlačit na domácí borce a když příšla po deseti minutách prachbídná laxní rozehrávka, kterou olomoučtí hráči hasili v pokutovém území rukou, dostali domácí možnost ujmout se dvoubrankového vedení zahrávanou penaltou. Nepohrdli..

Po celkem náhodné akci a podražení Hovorky se kopala penalta také na druhé straně hřiště a Kimel si s ní opět poradil. Snížení přeci jenom vyrovnalo síly na hřišti a hosté začali působit živějším dojmem, dostávali domácí obránce pod tlak a ti začali kupit chyby. Žádnou z nich však hráči HFK nedokázali využít.

Ve 40. minutě přišel jeden z rozhodujících momentů utkání. Domácí hráč na pravé straně ve velmi podezřelém postavení postupovall sám k pokutovému území a jeho přihrávku pod sebe zamtl domácí útočník nekompromisně do Fryčákovi sítě, čím uzavřel hattrick.

Hosté se po pauze snažili o zkorigování výsledku, pět minut nepustili domácí z jejich poloviny, ale pak přišla opět laciná chyba a ztráta míče a bylo prakticky po zápase. Holičáci, tedy někteří, se snažili s velmi nepříznivým výsledkem něco udělat, po povedené akci se nekompromisně levou nohou prosadil Kimel, ale nic dalšího už se nestalo.

Holice si tak připisuje další prohru a z posledních pěti zápasů dokázala uhrát pouhé 2 body!

Trenér Lukáš Hrdina: "Domácí zvítězili naprosto zaslouženě. Byli živější, měli rychlejší reakce, zejména při startu na míč, byli důraznější v osobních soubojí a poctivější ve hře. Tohle všechno mi u některých našich hráčů chybělo, i když jsme na to před utkání znovu upozorňovali. Chybí mi poctivost a vůle porvat se za tým. Je smutné vidět některé hráče porvat se za tým a ty druhé, kterým je to snad jedno. Tento špatný  a laxní přístup některých jednotlivců se přímo dotýká ostatních a má to vliv na konečný výsledek. Ale vyhráváme jako tým, tak musím jako jeden tým přijmout i porážky. Určitě si to mezi sebou vyříkáme a buď potáhneme všichni za jeden provaz a nebo nemůžeme být v jednom týmu. Jiná cesta není. Teď se musíme obětovat pro tým, být poctiví a pokorní. Jinak se z toho nevyhrabeme. Náš dnešní výkon byl skutečně slabý a takto se nemůžeme prezentovat pod hlavičkou našeho klubu!"

MSDD-E ml.

SK Hanácká Slavia Kroměříž - 1.HFK Olomouc 0:4 (0:3)

Branky: 2. Zdráhal, 4. David, 5. Hájek, 50. Hellus

1.HFK: Kollár - Hellus, Opletal (13. Václavek), David, Šišma - Skřivánek (60. Korobov), Caprioli, V. Zdráhal, Klemsa - Bulák - Hájek (60. Filouš).

Trenér Marek Kachlík: "Do zápasu vstupujeme zcela koncentrovaně a v 5 minutě se dostáváme do vedení 3:0. Zbytek zápasu střídáme dobré fáze s nepřesnostmi. Před jarní částí jsme si dali za úkol dosáhnout hranici 70 bodů, což se nám podařilo a zároveň jsme si dnešní výhrou definitivně zajistili druhé místo v soutěži. Dobrá práce celého týmu, zároveň si uvědomujeme, že poslední dva zápasy nesmíme podcenit."