1. HFK Olomouc

Oficiální stránky fotbalového klubu
1. HFK Olomouc
www.1hfkolomouc.cz

V Markvartovicích dorostenci s rozdílnými výsledky

V Markvartovicích dorostenci s rozdílnými výsledky

Těžkou práci před sebou měli dorostenci, kteří v rámci dalšího kola své divizní skupiny putovali do Markvartovic, kde své domácí utkání hrají Vítkovice. A zejména tým U19 díky svému složení a posledním výsledkům, díky kterým si jdou jednoznačně za postupem, vzbuzoval velký respekt. Konečný výsledek není pro Holici vůbec přívětivý. Prapor tak musela zvednout U17, která dokázala své utkání otočit.

MSDD-E st.

MFK Vítkovice - 1.HFK Olomouc 8:2 (2:0)

Branky: 5., 72. Jonathan Justice Sylvester, 32., 59., 78. Enebi Friday Moses, 51., 58., 60. Eke Chukwuemeka Junior - 81., 90. z penalty Kimel

1.HFK: Fryčák - Skopal, Frantík, Hudec (66. Hanzelka), M. Horák - Hovorka, Dosoudil, Spáčil (56. Novotný) - Svrčina (56. D. Šuba), Kimel, Provazník.

V příjemném areálu se hráči 1.HFK postavili domácímu favoritovi s cílem odehrát dobré utkání a zjistit skutečnou svoji výkonnost v poronání se silným tým, ve kterém hrají prim 3 hráči afričtí hráči.

Už od první minuty však bylo vidět, že to pro Holici dnes nebude šťastný den. Domácí s s mezihrou hlavu nelámali, prakticky každý míč mířil za obranu na pro nás nezvykle rychlostně a silově vybavené hráče. Ti pokaždé utekli hostujícím obráncům a před Fryčákovu branku posílali nebezpečný centr.

Už v 5. minutě po propadnutí na pravé straně a centru před branku se měnilo skóre. Domácí se tím neukolébali a naopak pořád vytvářeli tlak na hostující obranu. Hráči v bílých dresech se sice snažili o nějakou konstruktivní rozehrávku, ale díky nedostatečnému pohybu hráčů bez míče a velmi laciným ztrátám míče se sami dostávali pod permanentní tlak.

Proto to půl hodině hry bylo již o 2 branky. Akce jako přes kopírák. Po ztrátě míč za obranu, úprk po křídle a centr do pokutového území na neobsazeného hráče. Hosté změnili organizaci hry a do poločasu tak šli s dvoubrankovým mankem.

Na začátku druhé půle se zdálo, že hosté přeci jenom našli účinnou obrannou taktiku. Pak si ale hráči domácích narazili před pokutovým územím, přišel střílený centr a dorážka prakticky do prázdné. Potřetí stejná situace a potřetí stejný výsledek.

Hosty neprobralo ani dvojité střídání, přislo nedostoupení na pravé straně, okamžitý míč za obranu, centr do pokutového území a čtvrtá branka. Naprosté sesypání hostující obrany pokračovalo, během 10 minut hosté inkasovali tvrdý direkt v podobě 5 branek.

Až za tohoto ostudného stavu začali snášet některé akce hráčů Holice přísnější měřítko. Vykombinování z vlastní půlky jim dalo šanci na ohrožení domácí branky. Ale produktivní byli domácí a mezitím přidali osmý zářez.

Hosté si zlepšenou hrou připravili rohový kop, který chytře zahrál Hovorka na osamoceného Kimela, pro kterého nebyl v jeho formě problém trefit volejem přímo do sítě. Následně přišla pěkná kombinace u pokutového území domácích, po uvolnění se sám před brankou ocitl Dosoudil, kterého domácí obránce srazil a sudí tak nařídil penaltu. Té se ujal a s klidem ji také proměnil Kimel. Tím však jenom zmírnil vysokou až nedůstojnou porážku olomouckého týmu.

Trenér Lukáš Hrdina: "Těžko po takovém výsledku utkání zhodnotit s chladnou hlavou. Věděli jsme, že nás čeká střetnutí pro hráče nezvyklé a porovnání s protihráči, kteří jsou na tom silově a rychlostně úplně jinde. Zaměřili jsme na to týdenní tréninkový proces a ukazovali jsme hráčům, jak si s tím poradit. V tomto udělal velký kus práce Michal Vepřek. Jenže ještě důležitější než taktika je nastavená hlava a sebevědomí. My jsme do utkání šli předem poraženi, s obrovským respektem a to nás svazovalo prakticky až do stavu 7:0. V prvním poločase jsme inkasovali pouze 2 branky, protože domácí své šance zahazovali. Vstup do druhého poločasu po změně organizace hry byl lepší, jenže pak přišel napostý kolaps a během 10 minut si necháme nasázet další 4 branky a je naprosto po zápase. Vážím si těch hráčů, kteří to do konce zápasu nezabalili a rvali se o lepší výsledek, bohužel takových bylo dnes málo a proto je z toho takový výbuch. Měli bychom si všichni uvědomit, že reprezentujeme svůj klub a musíme všichni odvádět absolutní maximum v zápasech i tréninkovém procesu. To by měl být naprostý standard, ne všichni hráči to však cítí stejně. Bohužel.."

 

MSDD-E ml.

MFK Vítkovice - 1.HFK Olomouc 1:4 (1:0)

Branky: 15. Javorský - 61., 63. Hellus, 71. A. Horák, 78. Hájek

1.HFK: Filouš - Štýbnar (77. Skřivánek), A. Horák, David, Hellus (83. Sova) - Klemsa (74. Šišma), Miroshnychenko, Caprioli, Bulák (46. V. Zdráhal) - A. Šuba - Hájek.

Trenér Marek Kachlík: "Velice těžké utkání, do zápasu jsme vstoupili s velkým respektem. Bohužel v úvodu utkání jsme byli horším týmem. Postupem času se zklidňujeme a dostáváme do hry. Druhý poločas soupeře nepustíme za půlku a zcela máme zápas pod kontrolou. Velkou pochvalu zaslouží celý tým od brankáře až po střídající hráče."

Diskuze

Najdete nás na Facebooku

Olomouc.eu Olomoucký kraj Investol Timoris Link city development Bc. Tomáš Dutszak - finanční poradenství Lionsport OEP Solution Nordic Telecom MŠMT Rádio Haná Bílý Jeřáb Sbor dobrovolných hasičů Olomouc - Holice Nordic walking Olomouc

Počet návštěv: 129960
Posledních 30 dnů: 2307 | Posledních 7 dnů: 516 | Poslední den: 61

© 2024 1. HFK Olomouc | Všechna práva vyhrazena | 1.hfk@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne